Dermatoloji (Cildiye)

Dermatoloji (Cildiye)

Hastanemiz Dermatoloji (Cildiye) polikliniğinde deri, saç ve tırnak hastalıklarının, cinsel yolla bulaşan hastalıkların tanı ve tedavisi ile kozmetik girişimler uygulanmaktadır. Kliniğimizde uygulanan Wood ışığı muayenesi ile mantar ve egzema hastalıklarının ayrımı yapılmakta, vitiligo(ala hastalığı) teşhisi ve cilt lekelerinin derinliğinin tespitinde kullanılmaktadır. Benlerin muayenesi ve takibi için Dermatoskopi aleti kullanılmaktadır. Bu yöntem, benlerin iyi kötü huylu olma özelliği ve benin hangi tipte olduğu hakkında fikir vermektedir. Yine kliniğimizde allerjik hastalıkların teşhisinde kullanılan deri testleri, cilt biyopsisi, mantar arama testleri de uygulanmaktadır.

Dermatoloji polikliniğimizde saç hastalıklarından saçkıran, erkek ve kadın tipi saç dökülmeleri, saçlı deri egzemaları gibi saç hastalıkları ile tırnak mantarları, tırnak batması ve sedef hastalığı gibi tırnak bozukluğuna neden olan diğer hastalıkların tedavisi yapılmaktadır.

Dermatoloji bölümümüzde cilt hastalıkları yanında botox ve dolgu uygulamaları, kimyasal cilt soyma işlemi, mezoterapi, dermoroller ve PRP gibi kozmetik uygulamalar da yapılmaktadır.

Botox uygulamaları kırışıklık tedavisinde uygulanmaktadır.

Dolgu enjeksiyonu ise dudaklara hacim ve şeklil verme, yanaklarda dolgunluk ve hacim kazandırmak ve kırışıklıkların içini doldurmak suretiyle tedavi edilmesi amacıyla uygulanmaktadır. Mezoterapi çeşitli vitamin ve elementlerin karışımının cilt altına ince uçlu iğneler yardımıyla uygulanarak hedeflenen sonucun alınmasını sağlayan bir yöntemdir. Selülit tedavisinde, erkek ve kadın tipi saç dökülmelerinin tedavisine destek olarak, yüzdeki sarkmaların toparlanmasında lifting etkisi nedeniyle kullanılmaktadır.

PRP uygulaması hastanın kendisinden alınan kanın özel bir işlam ile hücrelerinin ayrıştırılarak tekrar kendi cildine iğneler yardmıyla verilmesi işlemidir.

Dermoroller uygulaması genişlemiş gözeneklerin sıkılaştırılması ve akne izlerinin giderilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Üstünde çok sayıda ufak çaplı iğneler bulunan silindir şeklinde bir alet ve özel solusyonlar kullanılarak uygulanmaktadır.

Kimyasal soyma(peeling) işleminde hastanın şikayetine göre özel asitler cilde hekim tarafından uygulanmaktadır. Leke tedavisi, sivilce ve siyah noktaların giderilmesi ve genel yaşlanma belirtilerinin tedavisi amacıyla kullanılan peeling solusyonları farklı içeriklere sahip olup uygulama şekli ve süresi de şikayete göre değişmektedir. Olumlu sonuçlar için 6-8 seans uygulama gerekmektedir.