17 Kasım Dünya Prematüre Günü – Reyap Hastanesi Çorlu

Özel Reyap Hastanesi’nin sosyal sorumluluk etkinlikleri kapsamında, 17 Kasım Dünya Prematüre Günü’nde farkındalık oluşturmak amacı ile düzenlediği 6. Geleneksel PrematüReyap etkinliği takdir topladı.

Dünya Prematüre Günü dolayısı ile yurt ve dünya genelinde, bu önemli  ve anlamlı güne dikkat çekmek amacıyla birçok etkinlik, anma ve hatırlatma çalışmaları yapıldı. Özel Reyap Hastanesi de Çorlu’da gelenekselleştirdiği PrematüReyap etkinliği ile bu furyaya destek verdi.

Özel Reyap Hastanesi’nde gerçekleştirilen bu anlamlı organizasyonda, yenidoğan yoğun bakım ünitesinde tedavi görmüş prematüre bebekler ve aileleri yoğun ilgi ve geniş katılım gerçekleştirdi. 200 ‘ü aşan prematüre bebeğin katıldığı etkinlikte ailelere bu zorlu süreçte gösterdikleri üstün ilgi, alaka ve bakıma istinaden ‘’Üstün Başarı Belgesi’’ verildi.

Daha sonra pasta kesimi ve günün anlam ve önemini içeren konuşmalar yapıldı. Hastane Başhekimi Dr. İbrahim OKTAY yaptığı konuşmada günün anlam ve öneminin yanı sıra Özel Reyap Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Servisi; gelişmiş tıbbi imkanları, deneyimli hekim ve hemşire kadrosu ile Özel Reyap Hastanesi’nin Çorlu’ya ve Trakya’ya hizmet eder konumda olduğunu belirtirken Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Cahit Yüksel’e böyle bir hastaneyi bölgeye kazandırdığı için teşekkür etti.

ZOR GÜNLER GERİDE KALDI

Etkinliğin devamında Yenidoğan Yoğun Bakım Sorumlu Hekimi Uzm. Dr. Serdar Yılmaz ve iki prematüre bebek annesi olan Gizem Yakan konuşmalarını yaptı. Yapılan konuşmaların ortak paydası: ‘’Zorlu günlerin ardından bir aile olmanın verdiği mutluluk’’ mesajı oldu. Katılan prematüre bebekler ve aileleri yapılan bu anlamlı organizasyondan dolayı; Özel Reyap Hastanesi Yönetimine, Yenidoğan Yoğun Bakım Sorumlu Hekimi Uzm. Dr. Serdar Yılmaz’a , Sorumlu Hemşireler Hilal Vatansever ve Narin Yıldız’a ve emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

X