Blog-deri-kanseri-desktop
Blog-deri-kanseri-mobile

Pek çok insan, bir zarar ya da kayıp sonrasında, geçici bir keyif­sizlik hali ya da normal bir üzüntü dönemi yaşar.

Çoğumuz, günlük yaşamlarımızda ciddi bir aksama olmadan, birkaç gün ya da birkaç hafta içinde topar­lanırız. Bununla beraber, diğer kişiler için depresyon, endişelendirici, kuvvetten düşürücü ve kimi zaman yaşamı tehdit eden bir hastalıktır. Ayrıca, depresyon, kalıcı hastalığı olan ya da kanser gibi diğer hastalıklardan da muzdarip kişiler için ölüm riskini arttırıcı olabilir.

Deri ya da cilt kanseri, deri üzerinde ufak bir şişlik veya bir türlü iyileşmeyen bir yara şeklinde başlayabilen bir çeşit kanserdir. Bazı durumlarda deri üzerindeki benler de kanser için risk faktörü oluşturur.

Şişlik, başlangıçta ufak bir yumru şeklindedir. Bir süre sonra aynı yer açılır ve yara haline dönüşür, sonra kabuk bağlar. Bu gibi durumlarda telaşlanmamak, ancak acele etmek gerekir. Genellikle deri yüzeyinde belirti verdiği için erken teşhisle önlenebilen bir kanserdir.

Deri (cilt) kanserinin kesin tanısı için kanser belirtisi görülen bölgeden, cerrahi işlemlerle doku örneği alınır ve bu örnek incelenmek üzere patolojiye gönderilir.

Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

0850 473 77 77

WhastApp

0553 077 70 08


Sizi Arayalım

This site is registered on wpml.org as a development site.