Blog-endeskopi-kolonoskopi-desktop
Endoscopy at the hospital. Doctor holding endoscope before gastroscopy. Instrument for endoscopy in the doctor's hands.

Prof. Dr. Abdurrahman Kadayıfçı yönetimindeki Gastroenteroloji Bölümü; yemek borusu, mide, bağırsaklar, karaciğer, safra kesesi ile safra yolları ve pankreasın hastalıklarının teşhis ve tedavisinin yapıldığı bölümdür. Endoskopik yöntemler ile birçok hastalığın tanı ve tedavisi yapılabilmektedir.

Safra yolunun taş ve diğer hastalıkları için ERCP, kalın bağırsak incelemesi için kolonoskopi yapılmaktadır.

Endoskopi

Endoskopi, yemek borusu, mide ve on iki parmak bağırsağına özel bir kamera ile ağızdan girilerek direkt olarak incelenmesi ve kaydedilmesi işlemidir.

Bu bölgede yer alan birçok hastalığın teşhisini sağlar. Hastanemizde bu işlem en modern ve en son teknoloji ile yapılmaktadır. İşlemler, konusunda deneyimli uzman ekibimiz tarafından hasta tamamen uyutularak gerçekleştirilir. Hasta işlem ile ilgili hiçbir rahatsızlık duymaz.

Kolonoskopi

Kalın bağırsakların uygun hazırlık sonrası makattan girilerek ışıklı bir kamera ile incelenmesi işlemidir. Kolonoskopi sayesinde kalınbağırsak ile ilgili birçok hastalığın teşhisini sağlanır.

Özellikle kalınbağırsak kanseri erken tanısında çok önemlidir. İşlem, hasta tamamen uyutularak ve nezih bir ortamda, konusunda deneyimli gastroenteroloji uzmanı tarafından gerçekleştirilir.

Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

0850 473 77 77

WhastApp

0553 077 70 08


Sizi Arayalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This field is required.

This field is required.

This site is registered on wpml.org as a development site.