Cobas 6000 Analizör Cihazı

Her hastanın kendine özgü tedaviye ihtiyaç duyması gibi her laboratuvarın da benzersiz ve tek bir sistemi olması gerekir.
Laboratuvarın dikkat çekecek düzeyde yüksek standartlarda ve etkin çalışabilmesi için önemli tedbirler ve düzenlemelere ihtiyaç vardır.
COBAS 6000 analizör serisi, orta ve orta –büyük kapasitedeki laboratuvarlarda klinik kimya ve immunokimya testlerinin tek bir platformdan ve tek bir serum/ plazma tüpünden çalışmasını sağlar.
Sunduğu 7 farklı konfigürasyon ile laboratuvarın bugünkü ihtiyaçlarına göre konfigüre edilir ve aynı zamanda gelecekteki ihtiyaçlara göre de büyüme kapasitesine sahiptir.
Cobas 600’ün Avantajları
Analizörler, laboratuvarlarda gereksiz test yapımını önleyen ve belirli bir düzenin olması için sistem geliştiren cihazlardır. Bu sebeple her klinikte bir analizöre ihtiyaç vardır.
Cobas 600 analizörün sağladığı avantajlar;
●      Verimlilik ve kullanım kolaylığı
●      Tek platform da 180 den fazla parametre
●      Kullanıma hazır sıvı reaktifler
●      Güvenlik
●      Esneklik
●      Gerçek acil
Cobas 600 sayesinde çok sayıda biyolojik numunedeki farklı kimyasallar ve diğer özellikler, minimum insan yardımı ile hızlı bir şekilde ölçülebilir. Bu sayede klinikteki sürenin daha verimli kullanılmasını ve öncelik sırasının oluşturulmasını sağlar.
Güvenlik
Temas olmadan ultrasonik karıştırma, tek kullanımlık pipet uçları, pıhtı tespiti ve sıvı seviye tespiti sayesinde güvenliği sağlar.
Esneklik
Tek platformda 7 farklı konfigürasyon sağlanır.
Gerçek ACİL
9 dakikalık ACİL uygulamaların rutine entegrasyonu (cobas e 601 modül) ve otomatik güncelleme fonksiyonuyla en güncel uygulama, reaktif, kalibratör ve kontrol bilgi ve değerlerine online olarak erişilir.
COBAS C 501 Modül Özellikleri
Cobas 6000 analizör serisinin bir üyesi olan C 501, rutin klinik kimya ve immünolojik test iş yükünü %95’e kadar tek bir entegre platformda birleştirilebilir ve bu sayede laboratuvarın iş yükünü otomatikleştirir ve basitleştirir. Klinikte daha az hata yapılmasında da rol oynar.
Hastanemizde kullandığımız analizörün özellikleri;
●      Klinik Kimya, ISE (Na, K, Cl), spesifik proteinler, tedaviye yönelik ilaç düzeyi, bağımlılık yapan ilaç düzeyi testleri
●      600 fotometrik test/ saat hız
●      HbA1c (tam kan ölçümü)
●      Sistem üzerinde 60 parametre
●      Sistem çalışırken otomatik reaktif yükleme ve çıkarma
●      Parametreye spesifik serum indeksleri uyarısı
●      Bulaşma olasılığını ortadan kaldıran temassız ultrasonik karıştırma
COBAS E 601 Modül Özellikleri
Cobas 6000 analizör serisinin başka bir üyesi olan E 601, laboratuvarı kontrol etme, finansal performansı geliştirme, verimliliği artırma ve her gün sağlık hizmetleri hakkında hayati kararlar vermek için ihtiyaç duyulan kritik bilgilere güvenen doktorlar ve hastalar için bir fark yaratma gücü verir.
Bu cihazın özellikleri;
●      Anemi, kemik belirteçleri, tümör belirteçleri, hormonlar, kardiak ve enfeksiyon parametrelerinden oluşan 80’e yakın immunokimya parametre menüsü
●      ECL teknolojisi
●      170 test/ saat hız
●      Hs Trop T, CK-MB, NT-ProBNP, Myoglobin, PTH ve hCG için 9 dakikalık testler
●      Sistem üzerinde 25 parametre
●      Bulaşma olasılığını elimine eden tek kullanımlık pipet uçları
●      Pıhtı ve sıvı seviye tespiti

REYAP SAĞLIK GRUBU | İSTANBUL - ÇORLU

YAŞAM KALİTENİZİ YÜKSELTMEK İÇİN!

Konforlu Bakım

Suit oda, corner suit oda, özel hasta odası ve yoğun bakım yatakları ile birlikte hasta ve hasta yakınlarına üst düzey konfor sunmaktayız.

Uzman Tıbbı Birimler

Reyap Sağlık Grubu; tıptaki gelişmeleri takip eden, alanında uzman ve akademik hekim kadrosu ve deneyimli sağlık çalışanları ile 7 gün 24 saat uluslararası standartlarda hizmet sunmaktadır.

Üst Düzey Kalite

Reyap Sağlık Grubu olarak, 2011 yılında Tekirdağ Çorlu’da hizmete giren ilk hastanesinin ardından, Ekim 2016’da Reyap Hastanesi İstanbul ile Esenyurt’ta üst düzey kalitede hizmetine devam ediyor.

Teknolojik Ekipmanlar

Tam teknik kapasiteye sahip, ileri teknoloji ürünü tıbbi cihazlar ile üstün nitelikli sağlık hizmeti sunuyoruz.

HEMEN RANDEVU AL

Hızlı randevu formu doldurduktan sonra tarafınıza en kısa sürede çağrı merkezi temsilcilerimiz geri dönüş yapacaktır. 

2

HASTANE

126

UZMAN DOKTOR

1200+

PERSONEL

45

TIBBİ BİRİM

500000+

YILLIK HASTA SAYISI

X