Çocuk Cerrahisi

Çocuk Cerrahisi

Çocuk cerrahisi, bebeklerin, çocukların ve ergenlerin cerrahi tedavisi ile ilgili tıbbi uzmanlık alanıdır.
Pediatrik cerrahlar, hastanın bulgularına dayalı bir ameliyat öncesi plan oluşturduktan sonra bu prosedürleri uygulamaktan sorumlu sağlık hizmeti sağlayıcılarıdır. Ameliyat birkaç farklı uzmanlık alanına bölünebilir.
Pediatrik Cerrahlar Ne Yapar?
Diğer uzmanlık alanlarının belirli bir teknik veya vücut alanıyla ilgilendiği durumlarda, pediatrik cerrahi, belirli bir durum yerine hastanın yaşına göre tanımlanan ve fetal dönemden ergenliğe kadar olan hastalıklar, travmalar ve malformasyonlarla ilgilenen tek cerrahi uzmanlık alanıdır.
Bu cerrahlar, yeni doğanlardan yetişkinlere yakın yaş gruplarının her biri arasındaki geniş fizyolojik farklılıkların farkında olup buna göre bir tedavi programı oluştururlar ve aileleri bilgilendirmekten sorumludurlar.
Farklı Pediatrik Cerrahi Türleri
Pediyatrik popülasyondaki ameliyatlar büyük ve küçük olmak üzere ikiye ayrılabilir. Baş ve boyun ameliyatlarının yanı sıra göğüs ve bazı karın ameliyatları, büyük ameliyatlar kategorisine girer.
Küçük pediatrik ameliyatlar, kısa bir süre içinde çocukların günlük yaşamlarına dönmelerine olanak tanıyan işlemler olarak kabul edilir. Bu ameliyatlar, çocukların aynı gün veya daha sonra eve gitmelerine izin verilerek ayakta tedavi temelinde yapılabilir.
Küçük ameliyatları takiben majör komplikasyonlar da çok nadirdir. Fazla derinin alınması, biyopsiler ve kemik kırıklarının düzeltilmesi, küçük cerrahi operasyonlar olarak kabul edilebilir.

Çocuk Cerrahisi Doktorları

HEMEN RANDEVU AL

  Hızlı randevu formunu doldurduktan sonra tarafınıza en kısa sürede çağrı merkezi temsilcilerimiz geri dönüş yapacaktır.

  2

  HASTANE

  126

  UZMAN DOKTOR

  1200+

  PERSONEL

  45

  TIBBİ BİRİM

  500000+

  YILLIK HASTA SAYISI

  X