Çocuk Cerrahisi

Çocuk Cerrahisi

Çocuk cerrahisi, bebeklerin, çocukların ve ergenlerin cerrahi tedavisi ile ilgili tıbbi uzmanlık alanıdır.
Pediatrik cerrahlar, hastanın bulgularına dayalı bir ameliyat öncesi plan oluşturduktan sonra bu prosedürleri uygulamaktan sorumlu sağlık hizmeti sağlayıcılarıdır. Ameliyat birkaç farklı uzmanlık alanına bölünebilir.
Pediatrik Cerrahlar Ne Yapar?
Diğer uzmanlık alanlarının belirli bir teknik veya vücut alanıyla ilgilendiği durumlarda, pediatrik cerrahi, belirli bir durum yerine hastanın yaşına göre tanımlanan ve fetal dönemden ergenliğe kadar olan hastalıklar, travmalar ve malformasyonlarla ilgilenen tek cerrahi uzmanlık alanıdır.
Bu cerrahlar, yeni doğanlardan yetişkinlere yakın yaş gruplarının her biri arasındaki geniş fizyolojik farklılıkların farkında olup buna göre bir tedavi programı oluştururlar ve aileleri bilgilendirmekten sorumludurlar.
Farklı Pediatrik Cerrahi Türleri
Pediyatrik popülasyondaki ameliyatlar büyük ve küçük olmak üzere ikiye ayrılabilir. Baş ve boyun ameliyatlarının yanı sıra göğüs ve bazı karın ameliyatları, büyük ameliyatlar kategorisine girer.
Küçük pediatrik ameliyatlar, kısa bir süre içinde çocukların günlük yaşamlarına dönmelerine olanak tanıyan işlemler olarak kabul edilir. Bu ameliyatlar, çocukların aynı gün veya daha sonra eve gitmelerine izin verilerek ayakta tedavi temelinde yapılabilir.
Küçük ameliyatları takiben majör komplikasyonlar da çok nadirdir. Fazla derinin alınması, biyopsiler ve kemik kırıklarının düzeltilmesi, küçük cerrahi operasyonlar olarak kabul edilebilir.

Çocuk Cerrahisi Doktorları

HEMEN RANDEVU AL

  Hızlı randevu formunu doldurduktan sonra tarafınıza en kısa sürede çağrı merkezi temsilcilerimiz geri dönüş yapacaktır.

  2

  HASTANE

  126

  UZMAN DOKTOR

  1200+

  PERSONEL

  45

  TIBBİ BİRİM

  500000+

  YILLIK HASTA SAYISI

  Çocuk Cerrahisi

  Çocuklar sadece küçük yetişkinler değildir. Onları rahatsız eden şeyi her zaman söyleyemezler. Tıbbi sorulara cevap veremeyebilir ve tıbbi muayene sırasında her zaman sabırlı ve yardımcı olamazlar.
  Pediatrik cerrahlar çocukları rahatlatacak ve işbirliği yapacak şekilde nasıl muayene edeceklerini ve tedavi edeceklerini bilirler.
  Ayrıca pediatrik cerrahlar, çocuklar için özel olarak tasarlanmış ekipman ve tesisler kullanır. Hastanemizde pediatrik cerrahi bölümü, çocuklar düşünülerek düzenlenir ve dekore edilir.
  Bu, çocuklar için oyuncaklar, videolar ve okuma materyalleri bulunan muayene odaları ve bekleme salonlarını içerir. Böylece çocuğunuz için
  rahat ve tehdit oluşturmayan bir ortam yaratmaya yardımcı olur.
  Çocuk Cerrahisinin Önemi
  Çocuğunuzun ameliyat gerektiren bir hastalığı, yaralanması veya durumu varsa bir pediatrik cerrah çocuğunuzu tedavi edecek deneyime ve niteliklere sahiptir.
  Pediatrik cerrahlar tarafından öngörülen cerrahi sorunlar genellikle yetişkin veya genel cerrahlar tarafından öngörülenlerden oldukça farklıdır. Pediatrik cerrahide tanı sonrası aileyle tedavi seçeneklerinin tartışılması, ailenin bilgilendirilmesi ve çocuğun rehabilitasyonu da önemlidir.
  Çocuk Cerrahları Ne Tür Tedaviler Sağlar?
  Pediatrik cerrahlar, aşağıdakiler dahil olmak üzere çocukların cerrahi ihtiyaçlarını teşhis eder, tedavi eder ve rehabilite eder:
  ● İnmemiş testis, fıtık, hidrosel ve varikosel içeren çocukluk ve ergenlik döneminde kasık anormallikleri için cerrahi
  ● Doğum kusurlarının cerrahi onarımı
  ● Ameliyat gerektiren ciddi yaralanmalar
  ● Tümörlerin teşhisi ve cerrahi bakımı
  ● Nakil operasyonları
  ● Endoskopik prosedürler (bronkoskopi, özofagogastroduodenoskopi, kolonoskopi)
  ● Çocuklar için diğer tüm cerrahi prosedürler

  Çocuk Cerrahisi Doktorları

  HEMEN RANDEVU AL

   Hızlı randevu formunu doldurduktan sonra tarafınıza en kısa sürede çağrı merkezi temsilcilerimiz geri dönüş yapacaktır.  

   2

   HASTANE

   126

   UZMAN DOKTOR

   1200+

   PERSONEL

   45

   TIBBİ BİRİM

   500000+

   YILLIK HASTA SAYISI

   X