Dermatoloji (Cildiye)

Dermatoloji (Cildiye)

Hastanemizin dermatoloji polikliniğinde deri, saç ve tırnak hastalıklarının, cinsel yolla bulaşan hastalıkların tanı ve tedavisi ile kozmetik girişimler uygulanmaktadır.
Cilt bakımı konusunda uzman olan dermatologlar, cildin kozmetik bozukluklarının (akne, siğiller, saç dökülmesi, doğum lekeleri ve yara izleri gibi) yönetiminde kapsamlı bilgi ve eğitime sahiptirler.
Genellikle cilt derinliğinden daha fazlası olan ve kan, organ ve organ sistemindeki birçok hastalıkla ilişkili olabilecek durumlarla ilgilenirler.
Dermatologların kullandığı tanı ve tedavi yöntemleri;
●      Işık mikroskobu ile mantar ve parazit aranması
●      Ben muayenesi
●      Wood ışığı muayenesi
●      Tırnak batması tedavisi
●      Kriyoterapi (buz tedavisi)
●      Elektrokoter
●      Alerji testi
●      Botoks
●      Dolgu maddeleri
●      Mezoterapi
●      PRP (trombositten zengin plazma)
●      Dermapen Tedavisi
●      Cilt yenileme uygulamaları
●      Cilt sıkılaştırma ve gözenek küçültme
●      Mezoterapi ile cilt sıkılaştırma
●      Altın iğne radyofrekans ile cilt sıkılaştırma
●      Dermapen tedavisi
●      Leke tedavisi
●      Lazer epilasyon
●      Lazerle kılcal damar tedavileri
●      Lazerle akne, ameliyat ve yara izleri tedavisi
●      Lazerle tırnak mantarı tedavisi
Ne Zaman Dermatoloji Bölümünden Randevu Almalısınız?
Dermatologlar cilt, saç ve tırnaklarla ilgili binlerce durumu teşhis ve tedavi eder. Bu durumlardan birini tecrübe ediyorsanız dermatoloji bölümünden randevu almanız gerekir;
●      Akne
●      Kepek
●      Saç dökülmesi
●      Tırnak sorunları
●      Deri döküntüsü
●      Düzensiz sınırları olan, boyut ve şekli değişen veya ağrılı ve kanayan ben
●      Genital yaralar
●      Egzama
●      Sedef hastalığı
●      Yaşlanma belirtileri
●      Güneş yanığı veya güneş lekeleri
●      Ciltte renk değişikliği
●      Bit
●      Kirpikleri inceltmek
●      Siğiller
●      Aşırı terleme
●      Maya enfeksiyonları
●      Cilt alerjileri
●      Kuru, kaşıntılı veya tahriş olmuş cilt
Dermatoloji Bölümünde Tanı ve Tedavi Yöntemleri
3000’den fazla cilt, saç ve tırnak sorununu teşhis edebilen dermatologlar, bunun için farklı tanı ve tedavi araçları kullanırlar.
Wood Işığı Muayenesi
Kliniğimizde uygulanan Wood ışığı muayenesi ile mantar ve egzama hastalıklarının ayrımı yapılmakta, vitiligo (ala hastalığı) teşhisi ve cilt lekelerinin derinliğinin tespitinde kullanılmaktadır.
Dermatoskopi
Benlerin muayenesi ve takibi için dermatoskopi aleti kullanılmaktadır. Bu yöntem, benlerin iyi kötü huylu olma özelliği ve benin hangi tipte olduğu hakkında fikir vermektedir.
Alerji Testi
Kliniğimizde alerjik hastalıkların teşhisinde kullanılan deri testleri, cilt biyopsisi, mantar arama testleri de uygulanmaktadır.
Saç ve Tırnak Tedavisi
Dermatoloji polikliniğimizde saç hastalıklarından saçkıran, erkek ve kadın tipi saç dökülmeleri, saçlı deri egzamaları gibi saç hastalıkları ile tırnak mantarları, tırnak batması ve sedef hastalığı gibi tırnak bozukluğuna neden olan diğer hastalıkların tedavisi yapılmaktadır.
Kozmetik Girişimler
Dermatoloji bölümümüzde cilt hastalıkları yanında botox ve dolgu uygulamaları, kimyasal cilt soyma işlemi, mezoterapi, dermaroller ve PRP gibi kozmetik uygulamalar da yapılmaktadır.
Botox uygulamaları kırışıklık tedavisinde uygulanmaktadır. Dolgu enjeksiyonu ise dudaklara hacim ve şekil verme, yanaklarda dolgunluk ve hacim kazandırmak ve kırışıklıkların içini doldurmak suretiyle tedavi edilmesi amacıyla uygulanmaktadır.
Mezoterapi çeşitli vitamin ve elementlerin karışımının cilt altına ince uçlu iğneler yardımıyla uygulanarak hedeflenen sonucun alınmasını sağlayan bir yöntemdir.
Selülit tedavisinde, erkek ve kadın tipi saç dökülmelerinin tedavisine destek olarak, yüzdeki sarkmaların toparlanmasında lifting etkisi nedeniyle kullanılmaktadır.
PRP uygulaması hastanın kendisinden alınan kanın özel bir işlem ile hücrelerinin ayrıştırılarak tekrar kendi cildine iğneler yardımıyla enjekte edilmesi işlemidir.
Dermaroller uygulaması genişlemiş gözeneklerin sıkılaştırılması ve akne izlerinin giderilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Üstünde çok sayıda ufak çaplı iğneler bulunan silindir şeklinde bir alet ve özel solüsyonlar kullanılarak uygulanmaktadır.
Kimyasal soyma (peeling) işleminde hastanın şikayetine göre özel asitler cilde hekim tarafından uygulanmaktadır.
Leke tedavisi, sivilce ve siyah noktaların giderilmesi ve genel yaşlanma belirtilerinin tedavisi amacıyla kullanılan peeling solüsyonları, farklı içeriklere sahip olup uygulama şekli ve süresi de şikayete göre değişmektedir. Olumlu sonuçlar için 6-8 seans uygulama gerekmektedir.

Dermatoloji (Cildiye) Doktorları

HEMEN RANDEVU AL

Hızlı randevu formunu doldurduktan sonra tarafınıza en kısa sürede çağrı merkezi temsilcilerimiz geri dönüş yapacaktır. 

2

HASTANE

126

UZMAN DOKTOR

1200+

PERSONEL

45

TIBBİ BİRİM

500000+

YILLIK HASTA SAYISI

X