Prof. Dr. Abdurrahman Kadayıfçı

Prof. Dr. Abdurrahman KADAYIFÇI Hakkında

 Branşı: Gastroenteroloji
 
 E-Posta Adresi: [email protected]
 
Yabancı Dil: İngilizce

Kişisel Bilgiler:
 
Dr. Abdurrahman Kadayıfçı 1965 yılında Kilis’de doğdu. 1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavında derece ile Hacettepe Üniversitesi İç Hastalıkları İhtisasını kazandı.

1989-1993 yılları arasında İç Hastalıkları Uzmanlığı, 1993-1995 yılları arasında Gastroenteroloji Yan dal Uzmanlığını tamamladı. 1996 yılında Tıp Doçenti oldu ve aynı üniversitede çalışmaya devam etti.

Mezuniyet Sonrası Görevler:

2000 yılında Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesinde çalışmaya başladı ve Gastroenteroloji Bilim Dalı ve Gastrointestinal Endoskopi Merkezini kurdu. 2002 yılında Profesör unvanını aldı.

Aynı yıl Avrupa Endoskopi Derneği’nin desteği ile Fransanın Lyon kentinde Edouard Herriot Hastanesinde girişimsel endoskopi üzerine çalıştı.

2002-2013 yılları arasında Gaziantep Üniversitesinde 2 dönem Rektör yardımcılığı ve 2 dönem Tıp Fakültesi Dekanlığı görevlerinde bulundu.

2005-2006 yılları arasında 1 yıl süreyle ABD, Kaliforniya Üniversitesi, San Francisco Tıp Fakültesi Hastanesinde (UCSF) karaciğer nakli ve yağlı karaciğer hastalığı üzerinde çalıştı.

2013-2015 yılları arasında 2 yıl süreyle ABD, Harvard Tıp Fakültesi, Massachusetts General Hospital’da (MGH) safra yolu hastalıkları, pankreas kistleri ve pankreas kanserinin erken tanısı ve tedavisi üzerinde çalıştı.

Gaziantep Üniversitesinden 2016 yılında emekli olarak ayrıldı ve İstanbul ile Çorlu Özel Reyap Hastanelerinde çalışmaya başladı. Halen her iki hastanede de Gastroenteroloji ve Endoskopi ünitelerinde aktif olarak çalışmaya devam etmektedir.

Bilimsel Çalışmalar:

Peptik ülser

Helikobacter Pylori

Girişimsel Endoskopi

ERCP

Yağlı Karaciğer Hastalığı

Pankreas Kistleri

Pankreas Kanseri

Makale ve Yayınlar:

Dr. Kadayıfçı’nın şu ana kadar 118 uluslararası, 150’den fazla ulusal yayını, yayınlarına 1500’den fazla bilimsel atıfı bulunmaktadır.

Yazarı veya editörü olduğu 9 tıp kitabı yayınlanmıştır.

“UTS-Dahiliye” kitabı 2016 yılında 9. baskısını yapmış ve bu alanda Türkiye’de en çok basılan ve okunan tıp kitabı olmuştur.

On iki uluslararası İngilizce prestijli kaynak kitapda (Yamada, Textbook of Gastroenterology 2016 baskısı dahil) bölüm yazarlığı yapmıştır.

Çalışmaları ile 2004 ve 2015 yıllarında 2 defa Avrupa Gastroenteroloji Kongresinde (UEGW) birincilik ödülü kazanmıştır.

Diğer uluslararası ve ulusal kongrelerde çok sayıda araştırma ödülü ve bilim ödülü kazanmıştır.

2016 yılında Gaziantep Üniversitesi Bilim Ödülüne layık görülmüştür.

Gastroenteroloji alanında çok sayıda uluslararası derneğin aktif üyesidir.

Başta “Gastrointestinal Endoscopy” olmak üzere alanında 10’dan fazla uluslararası prestijli bilimsel derginin yayın kurulunda görev yapmaktadır.

Dünya Gastroenteroloji Birliği’nin (WGO) Yayın ve Bilim kurulunun 8 üyesinden biridir.

Girişimsel endoskopi, ERCP, yağlı karaciğer hastalığı, pankreas kistleri ve pankreas kanseri ağırlıklı ilgi ve araştırma alanlarıdır.

X