Endoskopi ve Kolonoskopi

endoskopi-ve-kolonoskopi

Prof. Dr. Abdurrahman Kadayıfçı yönetimindeki Gastroenteroloji bölümü; yemek borusu, mide, bağırsaklar, karaciğer, safra kesesi ile safra yolları ve pankreasın hastalıklarının teşhis ve tedavisinin yapıldığı bölümdür. Endoskopik yöntemler ile birçok hastalığın tanı ve tedavisi yapılabilmektedir.

Safra yolunun taş ve diğer hastalıkları için ERCP, kalın bağırsak incelemesi için Kolonoskopi yapılmaktadır.

ENDOSKOPİ

Endoskopi, yemek borusu, mide ve oniki parmak bağırsağına özel bir kamera ile ağızdan girilerek direkt olarak incelenmesi ve kaydedilmesi işlemidir.

Bu bölgede yer alan birçok hastalığın teşhisini sağlar. Hastanemizde bu işlem en modern ve en son teknoloji ile yapılmaktadır. İşlemler, konusunda deneyimli uzman ekibimiz tarafından hasta tamamen uyutularak gerçekleştirilir. Hasta işlem ile ilgili hiçbir rahatsızlık duymaz.

KOLONOSKOPİ

Kalın bağırsakların uygun hazırlık sonrası makattan girilerek ışıklı bir kamera ile incelenmesi işlemidir. Kolonoskopi  syesinde kalınbağırsak ile ilgili birçok hastalığın teşhisini sağlar.

Özellikle kalınbağırsak kanseri erken tanısında çok önemlidir. İşlem, hasta tamamen uyutularak ve nezih bir ortamda, konusunda deneyimli gastroenteroloji uzmanı tarafından gerçekleştirilir.

X