Genel Yoğun Bakım Ünitesi

Genel Yoğun Bakım Ünitesi

9 yatağı bulunan genel yoğun bakım ünitesinde her yatak için birer ventilatör ile bağışıklık sistemi zayıflamış hastaların takip edilebileceği 2 adet basınç ayarlı izolasyon odası bulunmaktadır.
İlk yaştan itibaren tüm kritik hastalarda optimal desteğin sağlanabildiği yoğun bakım servisimizde, tüm ciddi vakalara anında etkili bir şekilde müdahale edilebilmektedir. Yoğun bakım ünitemiz 24 saat boyunca tecrübeli kadrosuyla hizmet vermektedir.
Hastalarımız, yoğun bakım deneyimine sahip bire bir hemşire takibinde olup tedavileri tecrübeli yoğun bakım hekimlerince sürdürülmektedir. Yoğun bakım biriminde bilimsel ve etik yaklaşımdan hiçbir şekilde taviz verilmemektedir.
Genel yoğun bakım ünitesinde verilen hizmet, Reyap Hastanesi’nin hastalarına gösterdiği özeni kanıtlar niteliktedir. Ağır hastalara bakan ünitemizde büyük veya özel bir ameliyat geçirmiş hastalar veya acil bir durumda solunum yetmezliği, majör travma, sepsis veya kalp durması sonrası hastaneye gelen kişilere hizmet verilmektedir.
Ünitede, bir hemşireden bire bir bakım alınır. Fizyoterapistler, diyetisyenler, danışmanlar, hemşireler ve idari personelden oluşan geniş bir ekibimiz mevcuttur.
Ayrıca, en uygun bakımı aldığınızdan emin olmak için kardiyoloji, nöroloji ve göğüs hastalıkları alanlarında uzman meslektaşlarımızla yakın işbirliği içinde çalışıyoruz.

HEMEN RANDEVU AL

  Hızlı randevu formunu doldurduktan sonra tarafınıza en kısa sürede çağrı merkezi temsilcilerimiz geri dönüş yapacaktır.  

  2

  HASTANE

  126

  UZMAN DOKTOR

  1200+

  PERSONEL

  45

  TIBBİ BİRİM

  500000+

  YILLIK HASTA SAYISI

  Genel Yoğun Bakım Ünitesi

  Bir hastanenin, hasta sağlığına verdiği önemin en büyük ölçülerinden biri de yoğun bakım ünitelerine gösterdiği özen ve yatırımdır.
  Reyap Hastanesi İstanbul’da Genel Yoğun Bakım Ünitesi beş izolasyon odası olmak üzere toplam 32 yataktan oluşmaktadır.
  Her bir yatağı hastalarının sağlığı, konforu ve emniyetini temel alan bir anlayışla oluşturulmuş ve dünya standartlarında teknolojiyle donatılmıştır.
  Ünitemiz konumu itibariyle de bu anlayışa hizmet etmektedir. Acil servis, ameliyathaneler ve hasta servislerinden yoğun bakıma hasta transportu son derece hızlı ve güvenli bir şekilde yapılabilmektedir. Böylece, bu birimlerde oluşabilecek herhangi bir acil durumda, hasta hızla yoğun bakıma ulaştırılabilmektedir.
  Ünitemiz tüm kritik hastalara sağladığı yaşamsal destek nedeniyle toplam sağlık hizmeti içinde çok önemli bir yere sahiptir. İleri teknolojinin de katkılarıyla, son yıllarda yoğun bakım hizmeti büyük gelişmeler göstermiştir. Toplumların ortalama yaşam sürelerindeki gelişmelerde yoğun bakım ünitelerindeki bu verimli gelişmelerin katkısı büyüktür.
  Yoğun bakım hizmeti çok yönlü bir ekip çalışmasıyla mümkündür. Tüm cerrahi ve dahili dalların, son derece gelişmiş teknolojiye sahip laboratuvarın ve görüntüleme (bilgisayarlı tomografi, manyetik rezonans, ultrasonografi vb.) merkezinin 24 saat süreyle desteği olmaksızın, yoğun bakım ünitesinde etkin ve kaliteli yaşamsal destek ve tedavi sağlanması mümkün değildir. Bu amaç doğrultusunda bu ilgili birimlerle koordineli bir şekilde çalışılmaktadır.
  İlk yaştan itibaren tüm kritik hastalarda optimal desteğin sağlanabildiği yoğun bakım servisimizde, tüm ciddi vakalara anında etkili bir şekilde müdahale edilebilmektedir. Yoğun bakım ünitemiz 24 saat boyunca tecrübeli kadrosuyla hizmet vermektedir.
  Hastalarımız, yoğun bakım deneyimine sahip bire bir hemşire takibinde olup, tedavileri tecrübeli yoğun bakım hekimlerince sürdürülmektedir. Yoğun Bakım biriminde bilimsel ve etik yaklaşımdan hiçbir şekilde taviz verilmemektedir.
  Her yatak başında yapay solunum cihazı olup, tüm hastalar en ileri tekniklerle monitörize edilebilmektedir. Ünitemizde daha kaliteli hizmet sunabilmek için sürekli yenilikleri takip edilmekte ve birim içi eğitimler düzenlenmektedir.
  Yoğun bakım üniteleri enfeksiyon kontrolünün en yoğun şekilde uygulanması gereken bölümlerdir. Bu ünitelerde enfeksiyon açısından risk faktörleri yüksek hastalar yatmaktadır. Çok sıkı önlemlerle enfeksiyon olasılığını azaltmak mümkündür.
  Bu önlemler için de en önemlisi enfeksiyon kontrolü ile ilgili verilen eğitimlerdir. Yoğun bakım ünitemizde enfeksiyona yönelik sürekli hizmet içi eğitimler verilmektedir. Ünitemiz Bilimsel ve Etik yaklaşımdan hiçbir şekilde taviz verilmemektedir.
  Enfeksiyon kontrolünün ilk adımı ve en önemli parametresi olan el hijyeni için gerekli olan tüm çalışmalara, çalışanlarımız ve yönetimimiz son derece özen göstermektedir.
  Enfeksiyon kontrol takımının sürekli kontrolünde olan ünitemizde tüm çalışanlarımız gösterdiği özenli çalışma ve çabasıyla enfeksiyon oranlarımız diğer ülkelerin yoğun bakım ünitesi ile kıyaslandığında kabul edilebilir değerlerin altında çıkmaktadır.
  Ünitemizde;
  • Tüm travma (kafa travması, göğüs travması, ciddi kırıklar, tüm vücut travmaları vb.) hastalarına,                
  • Beyin kanamalarına,
  • Felçlere,
  • Ciddi solunum yetmezliklerine,
  • Ani gelişen veya devamlı böbrek yetmezliklerine (birim içi diyaliz ve hemodiyafiltrasyon) yapılabilmektedir.
  • Sinir sistemi hastalıklarına (Myastenia Gravis, Guillian Barre v.b)
  • Ciddi enfeksiyonlara,
  • Post-op cerrahi hastalara,
  • Post-op transplantasyon hastalarına,
  • Zehirlenmelere,
  • Ciddi yaralanmalara
  • Ciddi yanıklara
  Ve daha birçok kritik hastalığa anında müdahale edebilecek tüm teknik ve personel desteğine sahiptir.

  HEMEN RANDEVU AL

   Hızlı randevu formunu doldurduktan sonra tarafınıza en kısa sürede çağrı merkezi temsilcilerimiz geri dönüş yapacaktır.  

   2

   HASTANE

   126

   UZMAN DOKTOR

   1200+

   PERSONEL

   45

   TIBBİ BİRİM

   500000+

   YILLIK HASTA SAYISI

   X