KVC Yoğun Bakım Ünitesi

KVC Yoğun Bakım Ünitesi

Kalp ve damar hastalıkları, dünyada önemli bir ölüm nedenidir ve ani ölüme yol açma ihtimali de bulunduğundan bu hastalığa sahip kişiler için kardiyovasküler yoğun bakım gereklidir.
Kardiyovasküler yoğun bakım ünitesi, akut koroner sendrom, akut kalp yetmezliği ve ölümcül aritmi gibi şiddetli kardiyovasküler hastalığı olan hastaların bakımında uzmanlaşmış bir hastane bölümüdür.
Hastanemizde ameliyat sonrası bakım ve takibin profesyonel olarak gerçekleştirildiği kalp ve damar cerrahisi yoğun bakım ünitesinde bağışıklık sistemi zayıflamış hastaların takip edilebileceği basınç ayarlı izolasyon odası, her yatak başında EKG, tansiyon, solunum, ısı gibi temel parametrelerin ölçümlerinin yanı sıra intra-aortik balon pompası ve tüm özel girişim gerektiren basınç ölçüm izlenimlerini sağlayan gelişmiş monitörler bulunmaktadır.
Hasta başı monitörizasyonuna ek olarak monitör teknisyenlerimiz santral monitörizasyon ile 24 saat hasta takibi yapmaktadır. Her yatak başında solunum desteği sağlamak için ventilatör (yapay solunum cihazı) bulunmaktadır.
Ayrıca hastanın ameliyathaneden yoğun bakım ünitesine ve bilgisayarlı tomografi (BT), manyetik rezonans (MR) gibi tetkikler için yoğun bakım ünitesinden radyoloji bölümüne transferinde kullanılmak üzere mobil ventilatörler kullanılmaktadır.
Yatak başında, gerektiğinde kalp ultrasonu (EKO), röntgen, EEG, göğüs tüpü takılması, trakeostomi işlemleri yapılmaktadır.
Kapalı sistem ile özel iklimlendirme ve havalandırma sistemine sahip KVC Yoğun Bakım Ünitesinin ameliyathaneye bitişik olarak yapılandırıldığı hastanemizde hastalarımızın ameliyat sonrası enfeksiyon riski minimuma indirilmiştir.

HEMEN RANDEVU AL

  Hızlı randevu formunu doldurduktan sonra tarafınıza en kısa sürede çağrı merkezi temsilcilerimiz geri dönüş yapacaktır. 

  2

  HASTANE

  126

  UZMAN DOKTOR

  1200+

  PERSONEL

  45

  TIBBİ BİRİM

  500000+

  YILLIK HASTA SAYISI

  X