Medikal Estetik

Medikal Estetik

Reyap Hastanesi İstanbul, medikal estetik bölümünde gerçekleştirdiği fark yaratan ve yenilikçi tedavi ve uygulamalarıyla üstün nitelikli sağlık hizmetlerini, güzelliğiniz için de seferber etmektedir.
Genel dermatoloji ve kozmetik dermatoloji alanlarında çalışan iki dermatoloji uzmanımız ve yetkin estetisyenlerimiz, tıbbı ahlâk değerlerini esas alarak hastanemizin güvenli ortamında, bilimsel yaklaşımla her estetik ihtiyacınızı karşılamak, her güzellik hayalinizi gerçeğe dönüştürmek için hazırdır.
Teknolojinin son ürünü cihazlar ile donatılmış medikal estetik bölümümüzde sunduğumuz çağdaş uygulamalarımız
Medikal estetik, görünümü iyileştirmek için çok farklı tedavi türlerinin kullanıldığı bir alandır. Bu tedaviler, doğal güzelliğinizi ortaya çıkarmak için istenmeyen kırışıklıkları, yara izlerini, kılları ve yağları vücuttan uzaklaştırmayı sağlar.
Bu tedaviler ayrıca zihin ve beden için sağlık ve zindeliği de destekleyebilir.
Sunduğumuz hizmetler;
●      Lazer epilasyon
●      Damar tedavileri
●      Cilt gençleştirme
●      Onikomikoz (Tırnak Mantarı)
●      Mezoterapi
●      Vitamin enjeksiyonu (Mezolift)
●      Saç mezoterapisi
●      Botox
●      Dolgu maddeleri
●      Hyaluronik Asit
●      PRP (Trombositten Zengin Plazma)
●      Dermapen tedavisi
●      Cilt yenileme
●      Ablative cilt yenileme (fraksiyonel CO2 lazer)
●      Non-ablative cilt yenileme (fraksiyonel erbium glass lazer)
●      Kimyasal peeling
●      Yüzeysel peeling
●      Orta peeling
Lazer Epilasyon
Lazer Epilasyon için kullandığımız cihaz kombine teknolojili Duetto MT EVO Lazer Platformudur. 755 nm dalga boyu ile Alexandrite Lazer ve 1064 nm dalga boyu ile Nd:YAG Lazer türlerini tek cihazla kullanma olanağı veren bu teknoloji sayesinde, kişisel ihtiyaca göre, her bir lazer türü veya her ikisi birlikte kullanılabilmektedir.
Duetto MT EVO Lazer Platformu
Alexandrite Lazer ve Nd:Yag Lazer olmak üzere iki farklı dalga boyunu  birleştirerek oluşturduğu yeni bir dalga boyu ile eş zamanlı işlem yapar.
İşlemde hedef, kıla rengini veren melanin pigmentidir. Kaynağından çıkan lazer enerjisi, melanin pigmenti tarafından emilir, ısıya dönüşür ve kıl kökünü yok eder.
Duetto MT EVO Lazer ile yapılan epilasyonda Alexandrite ve Nd:Yag lazerlerinin her birinin enerjisi yarı yarıya kullanılır. Böylece cilde verilen enerjinin azaltılmasıyla işlem esnasında hissedilen ağrı azalır ve işlemin etkisi artar.
İki farklı lazerin birleşmesiyle artan etkisi sayesinde Duetto MT EVO Lazer ile gri renk kıllar, ince tüyler ve bronz tende bile her mevsimde başarılı epilasyon mümkündür.
Damar Tedavisi
Duetto MT EVO Lazer en az ağrı ve en iyi sonuç ile damarlarda derin ve yüzeysel lezyonların tedavisinde de etkilidir.
Ardışık atım modu ile Alexandrite lazer ve Nd:Yag lazer sırayla kullanılır. Ardışık atımlarda problemli damara ilk çarpan çok düşük dozdaki Alexandrite dalga boyu oksihemoglobin methemoglobin dönüştürür, kanın rengini koyulaştırır. 
Methemoglobinin lazer emilimi oksihemoglobin göre 3 kat fazladır. Rengi koyulaşan hedef daha kolay ısınacağı için hastaya çok daha düşük dozda Nd:Yag lazer kullanılarak işlemin neden olduğu ağrı minimize edilir.
Duetto MT EVO Lazer ince kırmızı damarlarda da diğer lazerlerden daha etkilidir.Cilt gençleştirme, onikomikoz (tırnak mantarı) ve atrofik skar (yüzeysel izler) tedavisinde de Duetto MT EVO Lazer kullanılmakta ve başarılı sonuçlar alınmaktadır.
Mezoterapi
Mezoterapi, cildi gençleştirmek ve sıkılaştırmak, ayrıca fazla yağı almak için vitamin, enzim, hormon ve bitki özleri enjeksiyonlarının kullanıldığı bir tekniktir.
Mezoterapi şu amaçlarla gerçekleştirilmektedir;
●      Mide, uyluk, kalça, bacaklar, kollar ve yüz gibi bölgelerdeki fazla yağların alınması
●      Selüliti azaltmak
●      Kırışıklıkları ve çizgileri hafifletmek
●      Gevşek cildi sıkılaştırmak
●      Vücudu yeniden şekillendirmek
●      Pigmentli cildi aydınlatmak
●      Saç dökülmesine neden olan bir durum olan alopesi tedavisi
Vitamin Enjeksiyonu (Mezolift)
Ciltteki kırışıklık ve gevşemelerde kullanılan mezolift,  cilt gençleştirmede kullanılan en doğal ve pratik yöntemlerdendir.
Mezolift, kelime olarak “cilt germe” anlamına gelmektedir. Mezolift uygulaması; yaşlanmayı geciktirici uygulamalar veya kırışıkların dolgu maddeleri ile giderilmesi esasına dayanmaktadır.
Mezolift yöntemiyle yüz, boyun, dekolte ve el sırtlarında oluşan yaşlanma etkilerinin giderilmesinin yanı sıra sigara ve alkolden zarar gören cildin yeniden yapılanması sağlanır. Öncelikle orta yaş ve üstündekilerde, sigara kullananlarda,  güneşin zararlı etkilerine maruz kalmış, yıpranmış ciltlerde, dengesiz beslenenlerde ve kuruluk veya sarkma gibi yakınması olan kişilerde iyileştirici etkisi oldukça yüksektir.
Ancak ciltte yıpranma etkileri henüz başlamadan, kırışıklık ve çizgiler henüz oluşmadan düzenli mezolift uygulanması cildin olduğundan daha genç, canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayacaktır. 
Mezolift, iğneler ile yapılabildiği gibi derinlik ve basıncı ayarlanabilen tabanca sistemi ile de uygulanabilir. Tedavinin ilk aşamasında iyi bir cilt temizliği ve sonrasında bir krem yardımıyla lokal anestezi sağlanır. Ardından cilde faydalı pek çok vitamin, mineral, aminoasit, enzim ve Hyaluronik asitten oluşan kokteyl cilde enjekte edilir.
Özellikle 30 yaş ve üzeri kadın ile erkeklerde yaşlanma belirtilerinin önemli ölçüde gerilemesini sağlayan mezolift tedavisi, kişiye özel hazırlanan programlarla uygulanabilir.
Uygulama sıklığı kişiye göre değişmekle birlikte ortalama 15 gün ile ayda bir seanstan oluşan 6-8 seansla tamamlanabilir. İlk hedeflenen etki “pırıltılı bir yüz”, ikinci etki ” cildin orta tabakasını kaldırma”, üçüncü etki ise “kırışıklıkların dolma” etkisidir. 
Mezolift seanslarından sonra genellikle 24 saat güneşe maruz kalınmaması, tedavi bölgelerinin birkaç  saat süreyle yıkanmaması ve tahriş riski yüksek herhangi bir kremlerden kaçınılması önerilir.
Saç Mezoterapisi
Mezoterapi; vitamin, mineral, aminoasitler, enzimler ve bazı ilaçların karışımlar halinde, mikroenjeksiyon tekniği ile cildin orta tabakasına enjekte edilmesi yöntemidir. Ağız ya da kas veya damar içine yapılan enjeksiyonlar yoluyla alınan ilaçların tümü her zaman ilgili hedef organa kadar ulaşamamaktadır.
Çünkü ilaçların bir kısmı emilemeden parçalanarak atılmaktadır. Bu yüzden alınan ilacın etkisi sınırlı kalır. Mezoterapide ise küçük miktarlarda yapılan mikroenjeksiyonlarla ilaçlar doğrudan tedavi bölgesine gönderilir. Sistemik bir yan etkiye neden olmaksızın tedaviden maksimum fayda sağlanmaktadır.
Mezoterapi karışımı tedavi edilecek duruma göre seçilen bölgelere çok ince uçlu iğnelerle uygulanır. Önemli olan, hazırlanan kokteylde kullanılan ilaçların birbirleriyle olan etkileşimlerini ve yan etkilerini iyi bilmektir. Hissedilen ağrı, iğnelerin boyutlarıyla orantılı olarak oldukça azdır.
Tedavinin seans sayısı hastaya, hastalığa ve enjeksiyonun yapılan bölgeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Uygulama mutlaka uzman hekimler tarafından yapılmalıdır.
Saç dökülmelerini önlemek ve kontrol altına almak, saçın kalitesini arttırmak ve yeni saç çıkışını düzenlemek için saçlı deriye uygulanan tedavi şekli saç mezoterapisidir. Özellikle androjenik alopesiler (erkek tipi saç dökülmesi) saç mezoterapisiyle tedavi edilebilmekte ve yüz güldürücü, kalıcı sonuçlar alınmaktadır.
Mezoterapi ilaç karışımları küçük dozlarda enjekte edilir. Bu yöntemin en etkili özelliği doz karışımlarının küçük olup bölgesel olarak kullanılabilmesidir. Bu karışımlar kişiye özel olarak hazırlanmaktadır.
Seanslar kişiye göre değişmekle birlikte ilk ay, 3 veya 4 seans; ikinci ve üçüncü ay, 15 günde 1 seans ve sonraki aylarda ayda 1 seans idame tedavisi şeklinde düzenlenmektedir. Saç mezoterapisinde ilk olumlu sonuçların görülmesi için 3 ay geçmesi gerekir. Yan etki riski oldukça azdır.
Botoks
Botoks, kırışıklıkları ve çizgileri tedavi etmek için yıllardır kullanılan bir ilaçtır. Botox, Clostridium botulinum bakterisi tarafından yapılan bir toksindir ve küçük dozlarda kullanımının hem kozmetik hem de tıbbi faydaları mevcuttur.
Yüz, Boyun, Dekolte bölgesi için Botoks
Botox, ”Clostridium Botulinum” adlı bakteri toksininin saflaştırılmasıyla elde edilen bir ilaçtır. Bu ilaç kas kasılmalarına karşı rahatlatma sağlamak amacıyla tıbbi olarak kullanılmakta ve enjekte edildiği bölgedeki kasları bir süre için gevşetmektedir.
FDA (Amerika Gıda ve İlaç İdaresi) tarafından göz çevresindeki kullanımı onaylıdır.
Yüz, boyun ve dekolte bölgesi için botoksun uygulanma alanları;
●      Alındaki yatay çizgiler
●      Göz çevresinde kaz ayakları
●      Kaşlar arasındaki dikey çizgiler
●      Boyun çizgileri
●      Kaşların kaldırılması veya düşürülmesi
●      Burun üzerindeki tavşan çizgileri
●      Dudak üstündeki dikey çizgiler
●      Dudak köşelerindeki somurtma çizgileri
●      Burun ucunun kaldırılması
Boynun sağ ve sol yanlarında yer alan platisma kasları kasıldıklarında ağız köşelerini ve boyun cildini aşağı çeker ve yüzümüze üzgün, mutsuz ya da somurtkan bir ifadenin yerleşmesine yol açarlar. Botoks, yüzdeki bu sorunları çözmek için kullanılan bir tedavi yöntemidir.
Bazı kişiler botoks uygulaması sırasında sızlama hissedebilirler. Ancak, tedavi sonrasında acı ortaya çıkmaz. Tedavi öncesi enjeksiyon uygulanacak bölgelere anestezik etkili kremler kullanmak, bu rahatsızlıkları azaltabilir. 
Botoksun etki süresi kişiye göre değişir. Genellikle 4-6 ay arasında kalıcı olduğu söylenebilir. Yüz kaslarını daha fazla kullanan kişilerde etkinin daha kısa sürmesi doğaldır. Kişinin yaşı önemli olup hasta ne kadar gençse sinir ucundaki blokaj o kadar hızlı çözülecek ve uygulama aralığı ortalama 4 ay olacaktır. 
Aşırı Terleme Tedavisinde Botoks
Özellikle el, ayak ve koltuk altında belirgin şekilde ortaya çıkan ve kişinin yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen aşırı terleme sorunu botoks ile azaltılmaktadır.
Terleme bölgesine göre deri altına enjekte edilen Botoks, buradaki sinirlerin çalışmasını bloke ederek ter üretimini engeller. Yaklaşık yarım saat süren seans sonrasındaki etki 8-12 ay arasında devam etmektedir. 
Botoks uygulaması ile aşırı terlemeyle birlikte ortaya çıkan kötü koku veya kıyafetlerde oluşan hoş olmayan görüntünün önüne geçilmiş olunur.
Dolgu Maddeleri
Enjekte edilebilir dermal dolgular, görünümü değiştirmek için cildin altına enjekte edilen jel benzeri maddelerdir. Kırışıklıklar için popüler ve minimal invaziv bir tedavidir. Yaşlandıkça, sarkan ve kırışan cilt, cilt tabakasındaki yağ ve protein kaybından kaynaklanabilir. Dolgu maddeleri, kaybedilen yağ ve proteinlerin yerini kalıcı olarak alamazlar ancak cildinizin orijinal yapısını taklit edebilirler.
Dermal dolgu maddeleri dolgunluk, hacim ve cildin iyileşmesini cildi yumuşatarak gerçekleştirir ve  bu sayede doğal bir görünüm elde etmeyi sağlar.
Hyaluronik Asit
Kırışıklıkları tedavi etmeye yardımcı olan ve dünyada da yaygın olarak kullanılan dolgu maddesi, Hyaluronik asittir. FDA onaylı, hayvansal olmayan, enjekte edildiği yere hacim veren, güvenli ve doğal bir üründür.
Etkisi hemen görülür ve seçilen konsantrasyona göre 4-10 ay devam eder. Cilt altında bulunan ve zamanla azalan hyaluronik asidin yerine konması ve hücreler arası boşluğu doldurması esasına dayanan bir uygulamadır.
Dolgu tedavisi ile yüzün çeşitli bölgelerinde hafif çizgilerden derin kırışıklıklara kadar tüm uygulamalarda sonuç almak mümkündür. Dolguların kırışıklıklar dışındaki kullanım alanları; dudak kontürünü belirginleştirme, dudak dolgunlaştırma, yüzün çökmüş bölgelerine hacim  vererek gençleştirme şeklinde sıralanabilir.
Uygulamadan 45 dakika önce lokal anestezi uygulanır ve ardından konsantrasyona göre seçilen özel iğneler yardımıyla enjekte edilir.
Etkisi hemen görülüp sonuç uzun sürelidir. Kırışıklıkların dolgu maddesiyle düzeltilmesi yüzün görünümünde çok büyük farklılıklar yaratmakta, çok daha genç ve sağlıklı  bir görünüm elde edilmektedir.
Uygulamadan hemen sonra, enjeksiyon bölgelerinde hafif kızarıklık ve ödem olabilir, ancak 15-20 dakika içerisinde tamamen yok olurlar. Nadiren olabilecek noktasal deri altı kanamaları ise 5-7 gün içinde tamamen kaybolur.
Hyaluronik asit enjeksiyonu, doğru ellerde uygulandığı takdirde hızlı ve kolay bir uygulamadır. Uygulama öncesi teste ihtiyaç duyulmaz ve yaklaşık 10-15 dakika sürer.
Uygulamanın bir hafta öncesinden itibaren aspirin, ateş düşürücü ilaçlar ve C vitamini alımı kesilmelidir. Böylece  noktasal kanama riski azaltılmış olur.
Uygulamayı izleyen 4 saat boyunca sert çiğneme hareketleri, konuşma ve gülme önerilmez. Tedavi bölgesine masaj yapılmamalıdır. Dudak dolgunlaştırma uygulamasını takip eden 2 gün boyunca dudaklarınızı da büzmemeye çalışmalısınız.
Uygulama sonrası oluşan kızarıklık ve şişlik tamamen geçene kadar bu  bölgeyi aşırı sıcak (sauna, güneşlenme) veya aşırı soğuğa karşı korumalısınız.
Hyaluronik asit ile kırışıklık tedavisi, sıklıkla Botoks enjeksiyonu ile birlikte kullanılmaktadır. Botoks ile kaşları çatma, gözleri kısma, dudakları büzme gibi hareketler yumuşatılarak, iki tedavinin birlikte uygulanması sonucunda daha düzgün, pürüzsüz ve genç bir görünüm elde edilmektedir.
Yaşlandıkça, cildimizdeki hyaluronik asit miktarı azalır ve kırışıklıklar oluşur. Hyaluronik asit;
Ciltteki nem seviyesini koruyarak cildin elastik ve dolgun olmasını sağlar. Kolajen üretimini destekleyerek cildi sıkılaştırır. Antioksidan işlevi görerek cilde zarar verecek kimyasal maddeleri uzaklaştırır.
PRP (Trombositten Zengin Plazma)
PRP “trombosit yönünden zenginleştirilmiş plazma” uygulaması adı verilen tedavi yönteminin kısaltılmış ismidir. Bu uygulama bir kişinin kendi kanının trombositi ayrıştırıldıktan sonra aynı kişiye enjeksiyon yoluyla geri verilmesini temel alır.
Plateletler veya diğer adıyla trombositler vücudumuzdaki hasarlı dokuların onarımını ve doğal hallerine dönmelerine sağlamak için gerekli olan “büyüme faktörlerini” yapısında bulunduran kan hücreleridir. Dokularımızda herhangi bir hasar oluştuğunda kanımız trombositleri bu dokuya toplayarak bir onarım süreci başlatır.
PRP uygulamasının amacı ise bu hedef dokuya kan dolaşımı ile taşınabilecek olandan çok daha fazla sayıda trombositleri verebilmektedir. Böylece hasarlı dokunun onarımı da bu kadar hızlı ve güçlü bir şekilde başlar ve daha çabuk sonuçlanır, çünkü PRP ile elde edilen plateletlerin yoğunluğu kandakinden 3 ila 5 kat fazladır.
Derimizin yaşlanması aynı yaralanma sürecinde olduğu gibi bazı fiziksel özelliklerini kaybetmesinden de kaynaklıdır. Bu nedenle derimizi gençleştirmeye yönelik uygulamalarda aslında vücudumuzun bir yarayı iyileştirirken yaptıklarını çeşitli yöntemlerle taklit ederiz.
PRP uygulamasında kullanılan trombositler hastanın kendisinden alınanlardır, ayrıca kanın alınması, trombositlerin ayrıştırılması gibi işlemler steril ve kapalı bir kit yardımıyla yapılmaktadır, yani dışarıdan da bir bulaşma riski yoktur. PRP, bulaşıcı hastalık riski taşımayan güvenli bir yöntemdir.
Toplamda yaklaşık 30 dakikalık bir uygulamadır. Kolay ve acısız bir şekilde uygulanır.
Uygulamadan hemen sonra ciltte sağlıklı bir parlaklık ortaya çıkar. Daha sonra bu parlak görünümde biraz gerileme olur ancak 3 veya 4 uygulamadan sonra nispeten kalıcı bir etki belirgin hale gelir.
Dermapen Tedavisi
Dermapen tedavisinde dikey olarak çok sayıda iğne ile cilde mikro kanallar açılmaktadır. 90 derecelik iğneleme tekniği ile çok daha az epidermal hasar oluştuğundan tedavi olacak kişi için çok daha güvenli olmaktadır.
Dermapen otomatik ve titreşimli iğneleme tekniği sayesinde ağrı oluşumunu azaltırken, bölgeye uygulanacak ürünlerin emilim miktarını artırarak tedavi etkinliğini fazlalaştırır.
Dermapen ile mezoterapi, PRP, lazer, peeling gibi işlemleri birlikte uyguladığımız zaman tedavilerden daha etkili sonuçlar alabiliriz.
Dermapen uygulaması öncesinde tedavi bölgesindeki makyaj temizlenir ve deri dezenfekte edilir. Dermapen cihazının cilde dik olarak hızla girip çıkan ince mikro iğneleri sayesinde deri yüzeyinde mikroskobik kanallar açılması ile cildin iyileşme mekanizmalarını tetikler.
Dermapen işlemi yaklaşık olarak 20-30 dakika sürer. Bu işlem ile birlikte cildin sıkılığı, elastikiyeti için vazgeçilmez olan kollajen ve elastin sentezinin sağlandığını ve kan dolaşımının arttırıldığını söyleyebiliriz.
Cilt Yenileme Uygulamaları
Reyap Hastanesi olarak cilt yenileme uygulamalarında mükemmel sonuçlar elde etmeniz için mevcut en son teknolojileri kullanmaktan gurur duyuyoruz. Cilt yenileme uygulamaları için hastanemize ilk ziyaretiniz sırasında ihtiyaçlarınızı dinler ve sorularınızı cevaplarız.
Hedeflerinize en uygun hizmetleri ve ürünleri belirlemek için şu soruları cevaplarız;
➔    Sizin için en uygun tedaviler ve ürünler nedir?
➔    Tedaviler nasıl çalışır ve neler bekleyebilirsiniz?
➔    En iyi sonuçları almak için kaç tedaviye ihtiyacınız olacak?
➔    Sonuçlarınızı nasıl koruyabilirsiniz?
Ablative Cilt Yenileme (Fraksiyonel CO2 Lazer)
Fraksiyonel karbondioksit lazer, derin kırışıkları gidermeye yardımcı, sıkılaşmış, yeni ve genç bir cilt oluşumunu destekleyen güvenli ve etkili bir cilt yenileme yöntemidir. İstenmeyen dokuyu buharlaştıran, yüksek yoğunluklu karbondioksit lazeri kullanılır.
Bu teknikte binlerce mikroskobik ısı kolonu cildin derinine inerken, zarar görmüş eski cilt hücreleri temizlenir; genç, parlak ve sağlıklı yeni hücrelerin gelişimi desteklenir.
Yalnızca yüzdeki çizgi ve kırışıklıklar için değil aynı zamanda boyun, dekolte ve el gibi diğer cilt bölgelerine de uygulanabilir. Tek seansta bile gözle görülür sonuçlar mümkündür. İyileşme süreci genellikle fraksiyonel non-ablatif lazer tedavisinden daha uzundur.
İşlemden 45-60 dakika önce uygulama yapılacak bölgeye topikal anestezik krem sürülür. Tedavi sırasında hafif derecede sıcaklık, ısı veya rahatsızlık hissi duyulabilir.
Tüm yüz uygulaması yaklaşık 20-30 dakika sürmektedir. Tedavi; ortalama 1 ay ara ile 3-5 seanstan oluşur. Tedavinin derecesine bağlı olarak, uygulamadan sonra toplu iğne başı gibi noktasal izler olabilir. En sık görülen yan etkiler genellikle bir hafta içinde azalan ödem ve daha geç kaybolan kızarıklıktır. Daha az sıklıkla kaşınma, kuruluk, soyulma ve pullanma görülebilir.
Esmer hastalarda nadiren kahverengi lekeler ortaya çıkabilir. Diğer olası etkiler geçicidir. İşlemden sonraki bir ay içerisinde güneşe karşı dikkatli olunmalı ve güneşten koruyucu krem kullanılmalıdır.
Uygulamadan hemen sonra cilt yüzeyi daha yumuşak, parlak görünümlü ve gergindir. 3-6 ay içerisinde ciltteki yenilenme çok net gözlenir.
Non-ablative Cilt Yenileme (Fraksiyonel Erbium Glass Lazer)
Fraksiyonel non-ablatif lazer sistemi ışığı mikrosütunlar halinde yayar ve cilt altında pıhtılaşma alanları oluşturur. Bu sütunlarda yeni, sağlıklı dokuyu oluşturacak olan doğal iyileşme süreci başlar.
Fraksiyonel non-ablatif cilt yenileme sistemi yüz, boyun, dekolte ve eller gibi birçok vücut bölgesinde güvenle çalışabilir.
Epidermis ve dermisin bir kısmını kaldıran  lazer uygulamalarında sonuçlar çok iyi olmasına rağmen birkaç haftaya uzayan kızarıklık ve renk değişikliği sosyal hayatı kısıtlayabilir. Bu yöntemde ise cildin en üst tabakası yerinde kalırken epidermis ve dermise uyarılar gönderilir, böylece hızlı iyileşme sağlanır.
Kullanılan başlığa göre değişmekle birlikte 10 mm’lik başlıkta cildin daha derin katmanlarına etki edilerek derin kırışıklıkların ve akne izlerinin giderilmesi, yumuşak dokunun sıkılaştırılması, gözeneklerin küçültülmesi, cildin yenilenmesi sağlanır.
15 mm başlıkla ise cildin yüzeyine etki edilir, dolayısıyla asıl etkinlik cildin yüzeyinde oluşmuş lekeler üzerinde sağlanır. Güneş ve yaş lekeleri ile gebelik maskesi dediğimiz lekeler gibi pigmentasyon artışının olduğu durumlarda kullanılır.
Her iki başlıkla da 1 seansta cildin ortalama %20’si etkilenmektedir. Önerilen seans sayısı 3- 5 arasında değişir. Genelde gözle görülür sonuçlar 3. aydan itibaren ortaya çıkar.
Tedavi bölgesinde birkaç saat içinde kaybolan kızarıklık, sıcaklık, ödem ve gerginlik olabilir. Ciltteki pembemsi görünüm çoğu kez 5-7 gün sürebilir. Uygulama sonrasında genellikle işinize ve diğer günlük aktivitelerinize geri dönebilirsiniz. Uygulama yapılanların çoğu ciltteki pozitif değişiklikleri birkaç gün içerisinde fark ederler. 
Kimyasal Peeling Uygulamaları
Kimyasal peeling donuk ve cansız görünümlü cildi canlandırmak için uygulanan yöntemlerden biridir. Ayrıca ciltteki koyu renkli lekelerin ve akne ve izlerinin tedavisinde de oldukça başarılı sonuçlar alınır.
Yüz, boyun ve ellere uygulanabilen kimyasal peeling aşağıdakiler için kullanılabilir:
●      Gözlerin altındaki ve ağız çevresindeki ince çizgileri azaltmak
●      Güneş hasarı ve yaşlanmanın neden olduğu kırışıklıkların tedavisi
●      Hafif yara izlerinin görünümünü iyileştirmek
●      Belirli sivilce türlerinin tedavisi
●      Hamilelik veya doğum kontrol hapları almaktan kaynaklanan yaşlılık lekelerini, çilleri ve koyu lekeleri (melazma) azaltmak
●      Cildin görünümünü iyileştirmek
●      Kimyasal peeling sonrası güneşin zarar gördüğü alanların iyileştirilmesi
Yüzeysel Peeling
Kullanılan meyve asitleri (glikolik asit, pirüvik asit, salisilik asit, laktik asit) ciltteki ölü hücreleri temizleyerek sağlıklı hücrelerin gelişmesini ve yüzün canlanmasını sağlar.
Kimyasal peeling ile cildin doğal rengi, dokusu ve pürüzsüzlüğü konusunda çok büyük gelişme sağlanabilir.
Ayrıca cildi sıkılaştırarak yüzeysel çizgi ve kırışıklıkları da azaltır. Yüzeysel peelingler 2 haftada bir 6-8 seans olarak planlanabilir. Her seansta cildin reaksiyonuna göre konsantrasyon ve peelingin ciltte kalış süresi arttırılır.
Orta Peeling
Orta peelingler arasında en çok kullanılanı TCA peelingler olup işlemden sonraki 3-7 gün ciltte kızarıklık ve soyulma görüleceğinden tedavi planı bu duruma göre yapılmalıdır.
Cosmelan ve Dermamelan, orta peeling sınıfına giren bir uygulamadır. Sadece 1 kez yapılması yeterlidir. Maske gibi uygulanan peeling cilt tipine göre 8- 12 saat ciltte kaldıktan sonra temizlenir ve tedavi daha az konsantrasyondaki aynı ürün ile 3 ila 6 ay devam ettirilir.

HEMEN RANDEVU AL

Hızlı randevu formunu doldurduktan sonra tarafınıza en kısa sürede çağrı merkezi temsilcilerimiz geri dönüş yapacaktır.  

2

HASTANE

126

UZMAN DOKTOR

1200+

PERSONEL

45

TIBBİ BİRİM

500000+

YILLIK HASTA SAYISI

X