DUETTO MT EVO

DUETTO MT EVO LAZER

Duetto MT EVO Lazer Platformunda Kullanılan Lazer Türleri:

- 755 nm dalga boyu ile Alexandrite Lazer

- 1064 nm dalga boyu ile Nd:YAG Lazer

Duetto MT EVO Lazer Platformunun Kullanıldığı Alanlar:

- Epilasyon

- Damar Tedavileri

- Leke Tedavileri

- Cilt Gençleştirme

- Onikomikoz (Tırnak Mantarı)

Kombine teknolojili DUETTO MT EVO (755nm + 1064 nm) LAZER cihazını diğer lazerlerden üstün kılan özellikleri:

* Alexandrite lazer ve Nd:Yag lazer olmak üzere hem iki farklı dalga boyundan yalnızca birini seçerek tek atım, hem de her iki dalga boyunu ard arda kullanarak ardışık işlem yapar,

* Alexandrite lazer ve Nd:Yag lazer olmak üzere iki farklı dalga boyunu  birleştirerek oluşturduğu yeni bir dalga boyu ile eşzamanlı işlem yapar.

Epilasyon

Lazer epilasyonda amaç kıl kökünü tahrip etmektir. 755 nm dalga boyu olan Alexandrite lazerlerde hedef alınan kromofor melanindir, 1064 nm dalga boyu olan Nd:Yag lazerlerin hedef kromoforu ise oksihemoglobindir.

Alexandrite lazer etkili ve hızlı bir biçimde kılları döker, Nd: Yag lazer ise daha derin kıllarda ve ince tüylerde etkilidir.

Lazer epilasyonunda kullanılan eşzamanlı atımlar her iki kromoforu da hedef alır, kıl kökünü kümülatif olarak ısıtarak daha etkili sonuç amaçlanır.

Duetto MT EVO Lazer ile yapılan epilasyonda Alexandrite ve Nd:Yag lazerlerinin her birinin enerjisi yarı yarıya kullanılır. Böylece cilde verilen enerjinin azaltılmasıyla ağrı da azalmakta, etki ise artmaktadır.

İki farklı lazerin birleşmesiyle artan etkisi sayesinde Duetto MT EVO Lazer ile gri renk kıllar, ince tüyler ve bronz tende bile her mevsimde başarılı epilasyon mümkündür.

Damar Tedavisi

Duetto MT EVO Lazer en az ağrı ve en iyi sonuç ile damarlarda derin ve yüzeysel lezyonların tedavisinde de etkilidir.

Ardışık atım modu ile Alexandrite lazer ve Nd:Yag lazer sırayla kullanılır.

Ardışık atımlarda problemli damara ilk çarpan çok düşük dozdaki Alexandrite dalga boyu oksihemoglobini medhemoglobine dönüştürür, kanın rengini koyulaştırır.

Medhemoglobinin lazer emilimi oksihemoglobine göre 3 kat fazladır. Rengi koyulaşan hedef daha kolay ısınacağı için hastaya çok daha düşük dozda Nd:Yag lazer kullanılır, böylece bilinen klasik Nd:Yag lazer şikâyeti olan ağrı ortadan kalkar.

Duetto MT EVO Lazer ince kırmızı damarlarda da diğer lazerlerden daha etkilidir.

Duetto MT EVO Lazer cihazının short pulse Nd:YAG modu mevcuttur. 0.3 milisaniyede atım gerçekleştirebilmektedir.

Kombine teknolojisiyle Duetto MT EVO Lazer, ihtiyaca göre seçilebilen dalga boyu ve programlanabilen doz olanağıyla etkili ve güvenli tedavi sağlamaktadır.

Duetto MT EVO Lazer Cilt gençleştirme, Onikomikoz (Tırnak mantarı) ve Atrofik skar (Yüzeyden çökük izleri) tedavisinde de başarıyla kullanılmaktadır.

EVO serisi ise 2016 model olup dünyadaki en yüksek güçlü ve hızlı lazer teknolojisidir.

Duetto MT EVO Lazer platformunda kullanılan Alexandrite ve Nd:YAG  lazerlerde saniyede 10hz atım hızına (rakipler 2hz) ulaşılmıştır.

Duetto MT EVO Lazer 2016 model olup günümüzün en gelişmiş ve hızlı lazer teknolojisidir.