DUETTO MT EVO

DUETTO MT EVO

Tescilli karma teknolojisi sayesinde Duetto MT EVO, en geniş lazer epilasyon uygulamalarını gerçekleştirir.
Bu devrim niteliğindeki karışık teknoloji, iki altın standart dalga boyunun eşzamanlı dağıtımını sunarak diğer tüm geleneksel tüy dökücü lazerleri geride bırakır; Alexandrite 755 nm ve Nd: YAG 1064 nm.
Sunduğu teknoloji sayesinde benzersiz hasta güvenliği ile tüm cilt tiplerinde ince ve açık saçların etkili bir şekilde tedavisine izin vererek geleneksel tek dalga boylu lazerlerin temel kısıtlamalarını ortadan kaldırır.
2 lazer teknolojisini birleştiren Duetto, geniş bir kullanım alanı ve yüksek bir memnuniyet seviyesine sahiptir. Karma teknolojinin en önemli avantajı, tüm cilt tipleri, cilt tonları ve saç tipleri için uygun oluşudur.
Duetto MT EVO Lazer Platformunda Kullanılan Lazer Türleri
Duetto MT EVO, büyük nokta boyutları, geniş aralıklı darbe genişliği ve hızlı tekrarlama oranı sayesinde karma sistemi; lazer epilasyon, cilt gençleştirme ve vasküler lezyonların tedavisi için kullanılabilir hale getirmiştir. Duetto MT, tüm cilt tiplerine göre uyarlanabilen ve eşzamanlı verilebilen 2 lazer türüne sahiptir.
Kullanılan lazer türleri;
●      755 nm dalga boyu ile Alexandrite Lazer
●      1064 nm dalga boyu ile Nd:YAG Lazer
Duetto MT EVO Lazer Platformunun Kullanıldığı Alanlar
Sahip olduğu özellikler ve lazer türleri Duetto’yu, dermatoloji alanındaki en gelişmiş ve esnek lazerlerden biri haline getirmektedir. Böylece geniş bir kullanım alanına sahiptir.
Duetto lazer şu durumlarda rol oynar;
●      Epilasyon uygulaması
●      Damar tedavileri
●      Leke tedavileri
●      Cilt gençleştirme
●      Onikomikoz (tırnak mantarı) tedavisi
Kombine Teknolojili DUETTO MT EVO (755 nm + 1064 nm) Lazer Cihazını Diğer Lazerlerden Üstün Kılan Özellikleri
Bu lazer, Alexandrite lazer ve Nd:Yag lazer olmak üzere hem iki farklı dalga boyundan yalnızca birini seçerek tek atım hem de her iki dalga boyunu ard arda kullanarak ardışık işlem yapar.
Ayrıca Alexandrite lazer ve Nd:Yag lazer olmak üzere iki farklı dalga boyunu  birleştirerek oluşturduğu yeni bir dalga boyu ile eşzamanlı işlem yapar.
Duetto MT EVO Lazer ile Epilasyon
Lazer epilasyonda amaç kıl kökünü tahrip etmektir. 755 nm dalga boyu olan Alexandrite lazerlerle hedef alınan madde, kromofor melanindir. 1064 nm dalga boyu olan Nd:Yag lazerlerin hedef kromoforu ise oksihemoglobindir. Lazer epilasyonunda kullanılan eşzamanlı atımlar her iki kromoforu da hedef alır, kıl kökünü kümülatif olarak ısıtarak daha etkili sonuç amaçlanır.
Alexandrite lazer etkili ve hızlı bir biçimde kılları döker. Nd: Yag lazer ise daha derin kıllarda ve ince tüylerde etkilidir. Duetto MT EVO lazer ile yapılan epilasyonda Alexandrite ve Nd:Yag lazerlerinin her birinin enerjisi yarı yarıya kullanılır. Böylece cilde verilen enerjinin azaltılmasıyla işlem esnasında hissedilen ağrı azalmaktadır ve epilasyonun etkisi de artmaktadır.
İki farklı lazerin birleşmesiyle artan etkisi sayesinde Duetto MT EVO lazer ile gri renk kıllar, ince tüyler ve bronz tende bile her mevsimde başarılı epilasyon mümkündür.
Duetto MT EVO Lazer ile Damar Tedavisi
Duetto MT EVO lazer en az ağrı ve en iyi sonuç ile damarlarda derin ve yüzeysel lezyonların tedavisinde de etkilidir. Ardışık atım modu ile Alexandrite lazer ve Nd:Yag lazer sırayla kullanılır.
Ardışık atımlarda problemli damara ilk çarpan çok düşük dozdaki Alexandrite dalga boyu oksihemoglobini methemoglobine dönüştürür ve bu da kanın rengini koyulaştırır.
Methemoglobinin lazer emilimi oksihemoglobine göre 3 kat fazladır. Rengi koyulaşan hedef daha kolay ısınacağı için hastaya çok daha düşük dozda ve kısa sürede (0.3 milisaniyelik atımlar) Nd:Yag lazer kullanılır ve böylece bilinen klasik Nd:Yag lazer şikayeti olan ağrı ortadan kalkar.
Duetto MT EVO lazer, ince kırmızı damarlarda da diğer lazerlerden daha etkilidir. Kombine teknolojisiyle Duetto MT EVO lazer, ihtiyaca göre seçilebilen dalga boyu ve programlanabilen doz olanağıyla etkili ve güvenli tedavisi sağlamaktadır.
Duetto MT EVO lazer, cilt gençleştirme, onikomikoz ve atrofik skar (yüzeyden çökük izler) tedavisinde de başarıyla kullanılmaktadır. Bu teknoloji, saniyede 10 Hz atım hızına (rakipler 2hz) ulaşılmıştır. Ve bu sayede günümüzün en gelişmiş ve hızlı lazer teknolojisidir.

REYAP SAĞLIK GRUBU | İSTANBUL - ÇORLU

YAŞAM KALİTENİZİ YÜKSELTMEK İÇİN!

Konforlu Bakım

Suit oda, corner suit oda, özel hasta odası ve yoğun bakım yatakları ile birlikte hasta ve hasta yakınlarına üst düzey konfor sunmaktayız.

Uzman Tıbbı Birimler

Reyap Sağlık Grubu; tıptaki gelişmeleri takip eden, alanında uzman ve akademik hekim kadrosu ve deneyimli sağlık çalışanları ile 7 gün 24 saat uluslararası standartlarda hizmet sunmaktadır.

Üst Düzey Kalite

Reyap Sağlık Grubu olarak, 2011 yılında Tekirdağ Çorlu’da hizmete giren ilk hastanesinin ardından, Ekim 2016’da Reyap Hastanesi İstanbul ile Esenyurt’ta üst düzey kalitede hizmetine devam ediyor.

Teknolojik Ekipmanlar

Tam teknik kapasiteye sahip, ileri teknoloji ürünü tıbbi cihazlar ile üstün nitelikli sağlık hizmeti sunuyoruz.

HEMEN RANDEVU AL

  Hızlı randevu formu doldurduktan sonra tarafınıza en kısa sürede çağrı merkezi temsilcilerimiz geri dönüş yapacaktır.  

  2

  HASTANE

  126

  UZMAN DOKTOR

  1200+

  PERSONEL

  45

  TIBBİ BİRİM

  500000+

  YILLIK HASTA SAYISI

  X