EPX-4550HD Endoskopi Kulesi

EPX-4550HD Endoskopi Kulesi

EPX-4550 HD endoskopi kulesi, monitörünün sahip olduğu gerçek HDTV çözünürlüğündeki etkileyici keskinlikte görüntüler sayesinde endoskopi ile gözlemlenen alanlardaki her türlü hastalık ve durumun teşhis edilmesini sağlar.
Ayrıca monitörün yüksek parlaklığı ve olağanüstü parlaklığı, en ince ayrıntıların net bir şekilde fark edilmesini sağlar ve bu sayede endoskopi girişimsel amaçlarla, yanı tanılanan hastalıkların işlem esnasında tedavisi için de, kullanılabilir.
Tam HD Çıkış İle Yüksek Görüntü Kalitesi
Tam HD 1080p çözünürlük ile tamamen dijital bir işlemci olan en yeni EPX-4500 HD video işlemcisi, en son teknoloji standardına göre parlak bir HD görüntü kalitesi sunar. Ağ bağlantısı ve dijital DVI çıkışları ile birlikte bu işlemci, standart teknoloji gereksinimlerini karşılayacak şekilde donatılmıştır.
Özellikleri
HD görüntü sunan endoskoplar, maksimum 1,3 milyon piksel çözünürlüğü ile mükemmel görüntü kalitesini ve rahat ergonomik tasarımı birleştirir.
●      Tam HD çıkış ve Süper CCD teknolojisi sayesinde yüksek tanımlı görüntüler
●      Ön ayarlı üç FICE modu
●      Tam HD geniş monitörlere uyum
●      USB depolama cihazlarına uyum
●      Keskin görüntülerin dokümante edilebilmesi için bulanıklık önleme fonksiyonu
●      En verimli aydınlatma için güçlü 300 W Xenon lambalı XL-4450 ışık kaynağı
ERCP Nedir?
ERCP (Endoskopik Retrograd KolanjioPankreatografi) özel üretilmiş bir endoskop ile duodenuma (oniki parmak bağırsağı) açılan safra yollarına yapılan müdahaledir. Bu müdahale tanı ya da tedavi amacı ile uygulanabilir.
ERCP Nasıl Yapılır?
Endoskopi ile ağız yolundan girilerek yemek borusu ve mide geçilir ve duodenuma ulaşılır. Duodenumda bulunan milimetrik safra yolu ağzına endoskop içinden geçirilen ince bir kanülle girilir ve safra yollarının içine röntgen cihazından görülebilen kontrast madde verilir.
Bu sırada röntgen cihazı ile elde edilen görüntü sayesinde safra yollarında bulunan taş, tümör, darlık gibi anormallikler tanınır. Safra yollarına müdahale düşünülüyorsa ucunda tel bulunan bir başka kanül ile safra yolları girişi elektrokoter aracılığıyla elektriksel olarak kesilerek genişletilir.
Örneğin safra taşı varsa basket ya da balon kateter endoskopun içinden geçirilir ve taş yakalanarak ya da çekilerek çıkartılır. Safra akımını engelleyen tümör ya da darlık gibi durumlarda bir balon ile bu darlık giderilebilir ya da darlık bölgesine bir stent yerleştirilerek safra akışı sağlanır.
İşlem süresi genellikle 20-30 dakika kadardır. Başarılı bir işlem sonrası hasta aynı gün ya da sonraki gün normal yaşamına döner.
ERCP Hangi Durumlarda Yapılır?
En sık ERCP yapılma nedeni safra yollarında taş bulunmasıdır. Safra kesesinde oluşan taşın buradan ana safra kanalına düşmesi sonucu ortaya çıkan tıkanıklığı gidermek için uygulanır.
Bunun dışında safra yolları ve pankreas tümörleri, safra yolları darlığı, safra yollarından kaçak olması (özellikle cerrahi girişimler sonrası), bazı pankreas hastalıkları ERCP endikasyonlarını oluşturur.
ERCP’nin Alternatifleri Var mıdır?
Yukarıda sayılan hastalıklarda cerrahi girişim de bir tedavi yöntemi olarak uygulanır. Ancak bu bölge cerrahi girişim açısından zorluklar içerir ve açık cerrahi girişim sonrası komplikasyon riski ERCP’ye göre çok daha yüksektir ve hastanın günlerce hastanede yatışı gerekir.

REYAP SAĞLIK GRUBU | İSTANBUL - ÇORLU

YAŞAM KALİTENİZİ YÜKSELTMEK İÇİN!

Konforlu Bakım

Suit oda, corner suit oda, özel hasta odası ve yoğun bakım yatakları ile birlikte hasta ve hasta yakınlarına üst düzey konfor sunmaktayız.

Uzman Tıbbı Birimler

Reyap Sağlık Grubu; tıptaki gelişmeleri takip eden, alanında uzman ve akademik hekim kadrosu ve deneyimli sağlık çalışanları ile 7 gün 24 saat uluslararası standartlarda hizmet sunmaktadır.

Üst Düzey Kalite

Reyap Sağlık Grubu olarak, 2011 yılında Tekirdağ Çorlu’da hizmete giren ilk hastanesinin ardından, Ekim 2016’da Reyap Hastanesi İstanbul ile Esenyurt’ta üst düzey kalitede hizmetine devam ediyor.

Teknolojik Ekipmanlar

Tam teknik kapasiteye sahip, ileri teknoloji ürünü tıbbi cihazlar ile üstün nitelikli sağlık hizmeti sunuyoruz.

HEMEN RANDEVU AL

Hızlı randevu formu doldurduktan sonra tarafınıza en kısa sürede çağrı merkezi temsilcilerimiz geri dönüş yapacaktır.  

2

HASTANE

126

UZMAN DOKTOR

1200+

PERSONEL

45

TIBBİ BİRİM

500000+

YILLIK HASTA SAYISI

X