ESWT (Şok Dalga Tedavisi)

ESWT (Şok Dalga Tedavisi)

Ekstrakorporeal şok dalgası tedavisi (ESWT), ağrıyı azaltmak ve iyileşmeyi desteklemek için şok dalgalarının yaralı yumuşak dokuya verilmesini içeren, invaziv olmayan bir tedavidir.
ESWT, geleneksel tedavilere yanıt vermeyen kronik tendinopatili birçok hasta için dikkate değer bir seçenektir. Genellikle tedavisi zor olan kronik tendinopati, lokalize ağrı ve bir tendonda patolojik değişiklikler ile karakterizedir. Bu hastalıktan genellikle sporcuların etkilenmesinin yanı sıra diğer insanlar da tendinopatiye sahip olabilir.
Kimlere ESWT Tedavisi Uygulanır?
Şok dalgası tedavisi (ESWT) öncelikle yaygın kas-iskelet sistemi rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılır. Tedavi alanı hem üst hem de alt ekstremiteleri kapsar.
ESWT’nin kullanım alanları;
●      Dirsek yaralanmaları
●      Yanal epikondil
●      Medial epikondil
●      Büyük trokanter (gluteus medius ve minimus)
●      Proksimal hamstring orijini
●      Rektus femoris
●      Distal kuadriseps
●      Patellar tendon
●      Arka tibial
●      Peroneal
●      Aşil
●      Plantar fasya
Bu durumların hepsi kol ve bacakların kas ve iskeletlerinde görülen yaralanmalardır.
ESWT’nin Faydaları
Yaralanma sonucu gelişen kas-iskelet sorunlarının; dinlenme, buz, terapötik egzersiz, destek ve ortez gibi ilk basamak tedavilere yanıt vermediği ancak cerrahinin de istenmediği durumlarda ESWT, etkili bir çözümdür. Özellikle cerrahi sebebiyle sezona ara vermeyi istemeyen sporcuların, ilk tercihidir.
ESWT Prosedürü
Genellikle tedavi süreci 3 hafta boyunca haftada bir gerçekleşen 30 dakikalık seanslardan oluşur. Tedavinin etkileri, 2. seanstan itibaren ortaya çıkmaya başlar. 3. seansta iyileşme gerçekleşir ancak bazı hastalarda istenen semptom rahatlamasına ulaşılamaz. Bu durumda birkaç seans daha programlanması gerekir.
ESWT’nin yan etkileri, tedavi edilen bölgede hafif morarma, şişlik, ağrı, uyuşma veya karıncalanma ile sınırlıdır ve iyileşme, cerrahi müdahaleye kıyasla minimaldir. Çoğu hasta tedaviden sonra bir veya iki gün izin alır ancak uzun bir iyileşme süresine ihtiyaç duyulmaz. Anestezi, cerrahi ve ilaç tedavisi gerektirmeyen bu yöntem, etkili ve güvenlidir.

REYAP SAĞLIK GRUBU | İSTANBUL - ÇORLU

YAŞAM KALİTENİZİ YÜKSELTMEK İÇİN!

Konforlu Bakım

Suit oda, corner suit oda, özel hasta odası ve yoğun bakım yatakları ile birlikte hasta ve hasta yakınlarına üst düzey konfor sunmaktayız.

Uzman Tıbbı Birimler

Reyap Sağlık Grubu; tıptaki gelişmeleri takip eden, alanında uzman ve akademik hekim kadrosu ve deneyimli sağlık çalışanları ile 7 gün 24 saat uluslararası standartlarda hizmet sunmaktadır.

Üst Düzey Kalite

Reyap Sağlık Grubu olarak, 2011 yılında Tekirdağ Çorlu’da hizmete giren ilk hastanesinin ardından, Ekim 2016’da Reyap Hastanesi İstanbul ile Esenyurt’ta üst düzey kalitede hizmetine devam ediyor.

Teknolojik Ekipmanlar

Tam teknik kapasiteye sahip, ileri teknoloji ürünü tıbbi cihazlar ile üstün nitelikli sağlık hizmeti sunuyoruz.

HEMEN RANDEVU AL

Hızlı randevu formu doldurduktan sonra tarafınıza en kısa sürede çağrı merkezi temsilcilerimiz geri dönüş yapacaktır.   

2

HASTANE

126

UZMAN DOKTOR

1200+

PERSONEL

45

TIBBİ BİRİM

500000+

YILLIK HASTA SAYISI

X