Lokomat Robotik Yürüme Cihazı

Lokomat Robotik Yürüme Cihazı

Çok sayıda küçük adım, büyük gelişimleri tetikleyebilir. Nöroplastisiteye dayalı “göreve özgü öğrenme” kavramı, sürekli tekrarlamalar ve yoğun eğitimler sayesinde, günlük hayatın aktivitelerinin, eğitimle elde edilebileceğini ve geliştirilebileceğini savunmaktadır.
Robotik Lokomat terapisi, bu talebi karşılar ve gelişmiş performans geri bildirimli yoğun fonksiyonel lokomosyon terapisine imkan verir.
Robotik Lokomosyon Tedavisi Nedir?
Lokomat, bacakları temel yürüme işlevlerine yardımcı olan robotik bacaklara bağlıyken bireyleri askıya almak için vücut ağırlığı destek sistemi kullanan robotik bir koşu bandı eğitim sistemidir.
Lokomat sistemi, hastanın ne kadar hızlı yürüdüğünü, hastanın ne kadar vücut ağırlığını destekleyebileceğini ve robotik bacakların hastaya hareket açıklığı boyunca ne kadar destek verdiğini fizyoterapistin kontrol etmesini sağlar.
Robotik Lokomosyon Tedavisinin Özellikleri
Çalışmalar, bir koşu bandı üzerinde robotik destekli bir cihazla desteklenen hareket terapisinin, nörolojik hastalıklar ve yaralanmaların neden olduğu bozulmuş yürüme fonksiyonunu iyileştirmek için etkili bir müdahale olduğunu göstermektedir.
Lokomat tarafından sağlanan özelleştirilmiş destek ve uzuv rehberliği, çok çeşitli yürüme bozukluğu olan hastaların bu cihazı hem yatan hasta hem de ayakta tedavi ortamlarında kullanılmasına olanak tanır.
●      İnme, omurilik yaralanması, travmatik beyin hasarı, multipl skleroz, serebral palsi ve diğer nörolojik hastalıklar ve yaralanmalardan sonra bireylerde hareketliliği iyileştirmek için yanı nörolojik hastanın rehabilitasyonunda önemli bir rol oynar.
●      Yoğun emek harcanan bu terapide nispeten kısa eğitim seansları yapılabilir.
●      Ayrıca manuel olarak yardım edilen yürüyüş terapisi, özellikle obez hastalar ya da spastik hastalarda dürtücü ve motive edici olabilir.
●      Lokomat terapisi, özellikle zorlayıcı hastalarda yoğun fonksiyonel lokomosyon terapisinin tek bir fizyoterapist tarafından yönetimine imkan verir.
Yoğun Fonksiyonel Lokomosyon Terapisi
Lokomat, robotik yürüme ortezi ve gelişmiş vücut ağırlık destek sisteminin bir koşu bandı ile kombine edilmesinden oluşur. Entegre biyolojik geri bildirim sistemi, hastanın yürüyüşünü izler, bunun yanı sıra aktif katılımda hastayı motive etmek için, gerçek zamanlı görsel performans geri bildirimi sağlar.
Daha hızlı ilerleme kaydedilmesi için bireysel olarak ayarlanmış terapi oluşturulması önemlidir. Hastanemizde kişisel faktörler göz önünde bulundurularak herkesin ihtiyaçlarına özgü bir terapi programı hazırlanır.

REYAP SAĞLIK GRUBU | İSTANBUL - ÇORLU

YAŞAM KALİTENİZİ YÜKSELTMEK İÇİN!

Konforlu Bakım

Suit oda, corner suit oda, özel hasta odası ve yoğun bakım yatakları ile birlikte hasta ve hasta yakınlarına üst düzey konfor sunmaktayız.

Uzman Tıbbı Birimler

Reyap Sağlık Grubu; tıptaki gelişmeleri takip eden, alanında uzman ve akademik hekim kadrosu ve deneyimli sağlık çalışanları ile 7 gün 24 saat uluslararası standartlarda hizmet sunmaktadır.

Üst Düzey Kalite

Reyap Sağlık Grubu olarak, 2011 yılında Tekirdağ Çorlu’da hizmete giren ilk hastanesinin ardından, Ekim 2016’da Reyap Hastanesi İstanbul ile Esenyurt’ta üst düzey kalitede hizmetine devam ediyor.

Teknolojik Ekipmanlar

Tam teknik kapasiteye sahip, ileri teknoloji ürünü tıbbi cihazlar ile üstün nitelikli sağlık hizmeti sunuyoruz.

HEMEN RANDEVU AL

  Hızlı randevu formu doldurduktan sonra tarafınıza en kısa sürede çağrı merkezi temsilcilerimiz geri dönüş yapacaktır.   

  2

  HASTANE

  126

  UZMAN DOKTOR

  1200+

  PERSONEL

  45

  TIBBİ BİRİM

  500000+

  YILLIK HASTA SAYISI

  X