YouLaser MT Fraksiyonel Lazer

YouLaser MT Fraksiyonel Lazer

Fraksiyonel lazer tedavisi, piksel piksel iyileştirilen veya değiştirilen bir fotoğraf görüntüsüne benzer şekilde tek seferde cildin bir bölümünü hedefleyen binlerce mikroskobik tedavi bölgesine bölünmüş lazer ışını ileten bir teknolojidir.
YOULASER MT (10600 nm + 1540 nm) lazer, eski teknoloji ablatif cilt yenileme lazerlerinin aksine eşzamanlı ve ardışık atım sayesinde çift dalga boyunu tek pulsda atabilen modern bir sistemdir. 10600 nm Co2 ve 1540 nm Er Glass lazerlerin her ikiside suda emilerek ısıya dönüştürülür.
Non ablatif bir dalga boyu olan 1540 nm Er Glass lazer, 10600 nm Co2 lazere göre suda 10 kat daha hızlı emilir. Bu sebeple; dokuyu çok hızlı buharlaştırır ve çevre dokular üzerinde çok az termal etki oluşturur. Böylece cilt kızarmaz ve soyulmaz.
Co2 lazerler ise su tarafından daha yavaş emildiği için dokularda termal hasar oluşur. Youlaser MT ile bu iki mod (Erglass ve Co2) ayrı ayrı kullanılabildiği gibi karışık mod sayesinde iki lazeri de tek pulsda ardışık ve eşzamanlı atabilmek mümkündür.
Bu atımın avantajı; yüksek enerjilerde atım yapılan Co2 lazerin öncesinde Er: Glass lazer atımı yaparak o bölgedeki suyun bir miktarının buharlaştırılması ve Co2 lazer ile normalden daha az enerji vererek maximum derinliğe inilmesinin sağlanmasıdır.
Örneğin; sadece Co2 lazerle 20 watt’ta yapılan bir işlemden alınan etkiyi, karışık modda Er Glass + Co2 atımla daha az down time ve 8 watt güçle sağlamak mümkündür. 20 watt enerji verildiğinde ise birkaç kat fazla derinliğe inilerek tedavinin etkisi artırılır.
Ardışık atım teknolojisi sayesinde daha düşük enerji ile daha derine penetrasyon ve bu sayede daha hızlı iyileşme söz konusudur.
Eşzamanlı atımda ise cihazda Co2 dalgaboyu ile ablasyon yaparken Er:Glass ile koagülasyon yapıldığı için kanama yaşanmaz. Bu, cerrahi ve tarayıcıyla yapılan tüm uygulamalarda oldukça önemli bir fonksiyondur.
Bu sayede klasik Co2 sonrasında yaşanması muhtemel olan komplikasyonlar minimize edilir ve hasta konforu maksimumda sağlanır. Dalga boyları tarayıcı ve cerrahi başlıklarla yukarıdaki atım özelliklerinden farklı olarak ayrı ayrı da kullanılabilmektedir. Cerrahi başlıklar ile bu ara çok popüler olan blefaroplasti işlemi yapılabilmektedir.
YouLaser MT’nin Kullanım Alanları
Fraksiyonel lazer tedavisi, güneşten zarar görmüş ve yaşlanan cildi tedavi etmek için kullanılan ablatif ve ablatif olmayan lazer teknikleri arasındaki boşluğu doldurmuştur.
Ablatif lazer tedavileri esas olarak epidermis (yüzey cilt hücreleri) üzerinde çalışırken ve ablatif olmayan tedaviler yalnızca dermal kollajen (cildin orta tabakası) üzerinde çalışır. Fraksiyonel lazer tedavisi cildin hem epidermal hem de dermal katmanlarında çalışır.
YouLaser’in kullanım alanları;
●      Karışık, ablatif ve non ablatif cilt yenileme
●      Leke tedavileri
●      Stria tedavileri
●      Skar tedavileri
●      Sivilce izi tedavileri
Fraksiyonel Lazer Uygulaması
Fraksiyonel lazer uygulamasının süresi, tedavi edilen bölgeye göre değişir ve yüzün lazerle tedavisi yaklaşık 30 dakika sürer. Prosedürle ilişkili ağrı, tedavi bölgesine verilen enerjiye bağlıdır.
Kullanılan anestezik krem sayesinde prosedür esnasında çok fazla ağrı hissedilmez. İşlem sırasında rahatsızlığı azaltmak için bir soğutma cihazı kullanılır.
Hastalar işlemden yaklaşık bir saat sonra hafif bir güneş yanığı hissi yaşayabilir. Şişme genellikle minimumdur ve 2-3 gün içinde düzelir. Cilt, 3-5 gün pembemsi bir tonda olacaktır.
24 saat içinde yeni epidermal cilt gelişir ve cilt 3-14 gün sürebilen bronz bir görünüme kavuşur. Yeni cilt, nemlendirici krem ile tedavi edilebilen ölü cilt dokusunun yerini aldığında ciltte pullanma da meydana gelebilir.
Kullanılan enerji seviyesine ve tedavi edilen cildin durumuna bağlı olarak YouLaser tedavisi dört ila beş seans uygulanır.
Seanslar, bir ay arayla yerleştirilir. Sonuçlar, üç ila dört aylık bir süre içinde görülebilen optimum iyileşme ile yavaş ilerler.
Bu zaman dilimi ve tedavi, hasarlı dokunun yeni kolajen ve elastin ile tamamen iyileşmesine ve değiştirilmesine ve canlı, sağlıklı cilt hücresi büyümesine izin verir. Böylece ciltteki kırışıklık, leke, stria, skar ve sivilce izleri tedavi edilmiş olur.

REYAP SAĞLIK GRUBU | İSTANBUL - ÇORLU

YAŞAM KALİTENİZİ YÜKSELTMEK İÇİN!

Konforlu Bakım

Suit oda, corner suit oda, özel hasta odası ve yoğun bakım yatakları ile birlikte hasta ve hasta yakınlarına üst düzey konfor sunmaktayız.

Uzman Tıbbı Birimler

Reyap Sağlık Grubu; tıptaki gelişmeleri takip eden, alanında uzman ve akademik hekim kadrosu ve deneyimli sağlık çalışanları ile 7 gün 24 saat uluslararası standartlarda hizmet sunmaktadır.

Üst Düzey Kalite

Reyap Sağlık Grubu olarak, 2011 yılında Tekirdağ Çorlu’da hizmete giren ilk hastanesinin ardından, Ekim 2016’da Reyap Hastanesi İstanbul ile Esenyurt’ta üst düzey kalitede hizmetine devam ediyor.

Teknolojik Ekipmanlar

Tam teknik kapasiteye sahip, ileri teknoloji ürünü tıbbi cihazlar ile üstün nitelikli sağlık hizmeti sunuyoruz.

HEMEN RANDEVU AL

  Hızlı randevu formu doldurduktan sonra tarafınıza en kısa sürede çağrı merkezi temsilcilerimiz geri dönüş yapacaktır.   

  2

  HASTANE

  126

  UZMAN DOKTOR

  1200+

  PERSONEL

  45

  TIBBİ BİRİM

  500000+

  YILLIK HASTA SAYISI

  X