Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

0850 473 77 77

WhatsApp

0553 077 70 08

Sizi Arayalım

Acil Servis Bölümümüz, 7/24 uzman doktorlarımızca 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir. Ambulans ekibimiz, tam donanımlı araçları ile birlikte hastanenin içinden ve dışından gelebilecek her türlü hasta transfer talebini karşılamak üzere acil servis önünde hazır bulunmaktadır. Ambulans hizmetlerimiz 7 gün 24 saat kesintisiz sürmektedir. Acil Servis Bölümümüze çok farklı hastalık ve yaralanma nedenleri ile başvurulmaktadır. Nöbetçi doktorlarımızın yanı sıra diğer doktorlarımız branşlarıyla ilgili acil durumlar için çağırıldıklarında en kısa sürede hastanemize ulaşmaktadır.

Acil servisimizde, her hastamıza dünya standartlarında müdahale edebilecek her tür teknik donanım ve fiziki altyapıya sahibiz. Hastanemiz acil tıp kliniği içerisine hastalarımız, triyaj sırasına göre şikâyetleri sorgulanarak; tansiyon, nabız, ateş ve solunum parametreleri kayıt altına alınarak kabul edilmektedir.

24 saat acil servis ve ambulans hizmeti sunan hastanemizde; 29 yataklı (kuvözlü) yenidoğan yoğun bakım ünitesi (3. basamak), 6 yataklı kalp damar cerrahisi yoğun bakım ünitesi (3 basamak), 6 yataklı koroner yoğun bakım ünitesi (1. basamak), 14 yataklı genel yoğun bakım ünitesi (3. basamak) ve 6 temas izolasyon odası bulunmaktadır. Reyap Hastanesi Çorlu, maksimum hasta ve hasta yakını konforu gözetilerek tasarlanmış 102 klinik yatağı, 55 yoğun bakım ünitesi yatağı olmak üzere toplamda 157 yatakla hizmet verilmektedir.

Reyap Hastanesi olarak özverili bir ortamda saygılı, nazik ve mümkün olan en yüksek kalitede klinik sağlık hizmeti sunmayı hedefliyoruz. Acil servisimizin ekip üyelerinin her birinin uzmanlık alanı ne olursa olsun hastalarımızın mümkün olan en iyi bakımı alması için çaba gösteriyor, eşsiz bir bakım ile sizleri karşılıyoruz. 

Öne Çıkan Acil Servis Bölümü Uygulamalarımız

Acil servislerdeki yoğunluğun artmasının ardından bu birim Sağlık Bakanlığınca kırmızı, sarı ve yeşil alan olmak üzere üçe ayrılmıştır. Acil servis kapsamında müdahale edilen hastalıklar, triyaj kategorilerinin tanımı çerçevesinde şu şekildedir:

Kırmızı Alan Biriminin Kapsamında Yer Alan Hastalıklar

Sarı Alan Biriminin Kapsamında Yer Alan Hastalıklar

Yeşil Alan Biriminin Kapsamında Yer Alan Hastalıklar

acil-servis
This site is registered on wpml.org as a development site.