Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

0850 473 77 77

WhatsApp

0553 077 70 08

Sizi Arayalım

Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bölümümüz; endokrin sistem fizyolojisi ve tiroid hastalıkları, diyabet, obezite, dislipidemiler, osteoporoz, böbrek üstü bezi hastalıkları, üreme endokrinolojisi, hipofiz hastalıkları ve hormonal otoimmün hastalıklar gibi pek çok hormon sistemi ve metabolizma hastalığında tanı, tedavi ve takip hizmeti sunmaktadır.

Vücutta pek çok işlevin yerine getirilmesinden hormonlar sorumludur. Hormonların üretimini sağlayan iç salgı bezleri, endokrin (hormonal) sistemi oluşturur. Endokrinoloji, endokrin sistemin organları olan salgı bezlerini, bunların salgıladığı hormonları ve bu hormonların etki ettiği organlar ile bunların hastalıklarını inceleyen bilim dalıdır. Endokrinoloji gelişime bağlı büyüme sorunları, metabolizma hastalıkları, üreme hormonlarının neden olduğu hastalıklar, şeker hastalığı gibi pek çok hastalığı inceler.

Özellikle diyabete bağlı gelişen tüm komplikasyonların önlenmesinin en etkili yolu diyabeti etkin şekilde tedavi edilmesinden geçmektedir ve bu alan endokrinoloji ve metabolizma alanına girer. Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bölümü olarak tüm diyabetik hastalara en modern tedavi yöntemleri ile hizmet vermekteyiz.

Hastanemiz, endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları konusunda ihtiyaç duyulan başta hormon testleri olmak üzere radyolojik görüntüleme yöntemleri ve diğer tüm tanı testlerine ilişkin tüm olanaklara ve son teknoloji ekipmanlara sahiptir. Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bölümümüzde en güncel bilimsel bilgilerin ışığında, en son teknolojik aletleri kullanarak geniş ve deneyimli kadromuzla kesintisiz ve eksiksiz bir şekilde hizmet veriyoruz. 

Öne Çıkan Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uygulamalarımız

endokrinoloji-ve-metabolizma-hastalıkları

Doktorlar

This site is registered on wpml.org as a development site.