Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

0850 473 77 77

WhatsApp

0553 077 70 08

Sizi Arayalım

Kardio Vasküler Cerrahi (KVC) Yoğun Bakım Ünitemiz, kalp damar ameliyatı geçirmiş ya da geçirecek olan hastalarımızın, hayati önem taşıyan fonksiyonlarının kesintisiz takibi ve desteklenmesi ile ilgilenmektedir. Hastalarımıza, kaliteli hizmet vermek amacıyla ünitemizde en modern cihazlar kullanılmakta ve güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip edilerek cihazlarımız periyodik olarak yenilenmektedir. Ayrıca ünitemiz önce hastalarımızın güvenliğini sonra hasalarımızın konforundan ödün vermeden ergonomik bir şekilde tasarlanmıştır. KVC Yoğun Bakım Ünitemizde; kalp, damar, göğüs cerrahlarımız, anesteziyolog, yoğun bakım uzmanlarımız, fizyoterapistler ve yoğun bakım hemşirelerimizden oluşan ekibimiz tarafından hastalarımızın gerekli takip ve tedavi planlamasını başarılı bir şekilde yapmaktayız.

Ünitemizde yer alan monitörlerde hastalarımızın kalp atışları sayısı, ritmi, (gerektiğinde EKG’nin ST analizi), arteriyel kan basıncı (sistolik, diyastolik, mean), kandaki oksijenle doyurulma yüzdesi, solunum sayısı, vücut ısısı, gerektiğinde ETCO2; bunlara paralel saatlik kanama miktarı, idrar çıkış miktarı, solunum cihazının parametreleri ve belirli aralıklarla arteriyel kan gazları analizi sürekli takip edilmektedir. Ünitemizde kalp yetmezliği olan hastalara medikal veya gerektiğinde pompa (Intra Aortik Baloon Pump) ya da ECMO uygulanabilmektedir. Böbrek yetmezliğinde gerektiğinde hemodiyaliz, ultrafiltrasyon yapma imkânı bulunmaktadır.

KVC Yoğun Bakım Ünitemiz, hastalarımızı sadece bir monitör ve laboratuvar parametreleri olarak değil; hastanın diğer hastalıkları, psikolojisi (korkuları, endişeleri, ümitleri), kişiliği, kültürü, ailesi, sosyal çevresi ve sorunları ile bir bütün halinde değerlendirmektedir. Bu sebeple ekibimiz bilgisi, tecrübesi, mantığı ve içgüdüsü, empatisi, insanlığı, sevgisi ve diğer erdemleriyle hastalarımıza itinayla yaklaşmaktadır.

Hastanemiz, tedavileri hakkında hasta ve hasta yakınlarını bilgilendirmekte, tercümanlarımız tarafından yabancı hastalarımıza ise ana dilinde bilgi akışı yapılmaktadır. Ünitemizde, hastalarımıza mümkün olan en iyi sonuçları sunmak için en güncel ve etkili tedavileri sunuyoruz. Amacımız hastalığınızı kontrol altına almak, seyrini değiştirmek ve semptomları nasıl azaltabileceğimizi belirlemek ve sizi sağlığınıza kavuşturmak.

Öne Çıkan Kardiyo Vasküler Cerrahi (KVC) Yoğun Bakım Ünitesi Uygulamalarımız

kardiyo-vasküler-cerrahi

Doktorlar

This site is registered on wpml.org as a development site.