Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

0850 473 77 77

WhatsApp

0553 077 70 08

Sizi Arayalım

Prematüre retinopatisi (ROP), erken doğum riski taşıyan gebeliklerde ve düşük doğum kilosuna sahip bebeklerde görülen retinal bir hastalıktır. ROP, prematüre bebeklerin gözlerindeki retina tabakasında, damarsız alanlarda ortaya çıkmakta ve sinir hasarına yol açarak görme kaybına neden olmaktadır. Prematüre Retinopatisi Tanı Merkezimizde, prematüre retinopatisi tanısı konmakta ve bu tanının başarılı bir şekilde tedavisi gerçekleştirilmektedir.

Düşük doğum haftası ve düşük doğum ağırlığına sahip bebekler doğduktan 28 gün sonra yenidoğan doktorları tarafından merkezimize yönlendirilmektedir. İlk muayene yapıldıktan sonra uzman doktorlarımız tarafından bebeklerin göz arkasındaki retina indirek, oftalmoskop ile muayene edilmekte ve ROP bulgusu ile hastalığın şiddetine göre takip sıklığı belirlenmektedir.

Merkezimizde ROP açısından çok riskli bir görünüm yoksa iki haftada bir gözdeki damarlanma tamamlanana kadar bebekler uzmanlarımız tarafından izlenir. Ancak ROP bulgusu gelişmişse bulgunun şiddetine ve evresine göre bebekler merkezimizde haftada 2-3 günde bir sıkı takip altına alınır ve gerektiğinde merkezimizde acil tedavi uygulanır.

Prematüre Retinopatisi Tanı Merkezi olarak prematüre veya düşük doğum ağırlıklı bebeklerin ebeveynlerinin birçok zorlukla karşı karşıya kaldıklarının bilincindeyiz. Hastanemiz, size ve sevdiklerinize en çok ihtiyaç duyduğunuz anda rahatlık ve güven sağlamak için sizi bekliyor. Reyap Hastanesi olarak özverili bir ortamda saygılı, nazik ve mümkün olan en yüksek kalitede sağlık hizmeti sunmayı hedefliyoruz. Hastalarımızın mümkün olan en iyi sağlık hizmeti alması için çaba gösteriyor, eşsiz bir bakım ile sizleri karşılıyoruz.

Öne Çıkan Prematüre Retinopatisi Tanı Merkezi Uygulamalarımız

Premature Retinopatisi Tanı Merkezi

Doktorlar

This site is registered on wpml.org as a development site.