Check Up

Check Up

Düzenli görüştüğünüz bir doktorunuzun olması ve aynı hastanede yıllık olarak check up yaptırmanın pek çok faydası vardır.
Önleyici hekimlik, tıbbın önemli bir alanıdır ve bu sayede bir hastalık veya durum ilerlemeden teşhis edilebilir ve tedaviye başlanabilir. Erken teşhis, sağlığınız bozulmadan tedavi edilmeyi sağladığı için genel sağlığınızı iyileştirirken aynı zamanda sağlık harcamalarından da tasarruf etmenizi sağlar.
Check up nedir?
Check Up; sağlıklı bir bireyin sağlığının korunması, hastalık risklerinin ortaya çıkarılması, kanser, diyabet, kalp damar hastalıkları ve benzeri pek çok ciddi sağlık sorunlarının erken tanısı için yapılan genel sağlık taraması uygulamasıdır.
Neden Check Up Yaptırmalısınız?
Çağdaş tıbbın amacı, hastalık ortaya çıkmadan önce gerekli önlemleri alarak kişinin sağlıklı kalmasını sağlamaktır. Hastalık ortaya çıktıktan sonra hem tedavisi çok daha pahalı olur hem de sağlık artık bir kez bozulmuş olmaktadır.
Çağımızın hastalıkları olan kalp damar hastalıkları, kanser, yüksek tansiyon ve birçok diğer hastalıkta, erken ve doğru tanı hem yaşam süresi hem de kalitesi açısından son derece büyük önem taşımaktadır.
Ayrıca hiçbir belirti vermeden ve hastada hiçbir şikâyete neden olmadan yıllarca sinsice seyreden, beyin, kalp, böbrekler gibi hayati organlara zarar veren yüksek tansiyon ve diyabet gibi hastalıklarda da yine erken tanının ve düzenli tedavinin önemi büyüktür.
Check Up kimlere ve ne sıklıkta uygulanmalıdır?
Genel sağlık kontrolü olan Check Up’ın hiçbir şikayeti ve hastalığı olmayan tüm kişilere yılda en az bir defa düzenli olarak yapılması önerilir.
Ailesel risk faktörlerine (kanser, kalp damar hastalığı vb.) göre önerilen uygulamanın tekrar süresi değişebilir. Hamilelerde ve mevcut sağlık sorunları olan hastalarda araştırma amaçlı uygulanması önerilmez.
Check Up içeriği
Standart Check Up paketlerimiz dışında belirli yaş dönemlerine özel paket programlar (çocuk, menopoz, prostat, vb.), ailesel genetik geçişli hastalıklara özel tarama amaçlı programlar (kanser, kalp damar hastalıkları) ve kişisel faktörlere göre planlanan programlar (yaş, cinsiyet, risk faktörleri, hayat tarzı vb.) mevcuttur. Amaç, daha iyi bir tanı konulması ve sonuçların net olmasıdır.
Check Up uygulaması ne kadar sürede gerçekleşir?
Reyap Hastanesi’nin Check Up programları konusunda eğitimli Check Up hasta danışmanlarımız tüm aşamalarda size refakat eder. Refakatçiniz eşliğinde yapılacak işlemleriniz için tercih ettiğiniz paketin kapsamına bağlı olarak 2 ila 8 saat arasında zaman ayırmanız gerekmektedir.
Check Up randevunuza gelirken nelere dikkat etmelisiniz?
Check Up randevusuna hazırlıklı gelmeniz, testlerin doğruluğu ve doktorunuzun sonuçları daha iyi yorumlayabilmesi için önemlidir.
Daha önce yapılmış test ve diğer tetkik sonuçlarını beraberinizde getirin.
Randevu günü olası fiziksel aktivite gerektirecek testler için rahat kıyafet ve ayakkabı ile gelin.
Randevu günü en az 10-12 saat süreli aç geliniz (akşam saat 21:00’dan sonra yemek yemeyiniz, saat 24:00’dan sonra su içmeyiniz).
Check Up sonuçlarınızı etkileyebilecek detaylara dikkat ediniz. Bayanlar için menstruasyon (regl) dönemi Check Up için uygun değildir.
Herhangi bir vitamin, mineral desteği kullanmamalı, kullanıyorsanız mutlaka doktorunuza haber verin.
Brokoli, turp gibi çok enerjili yiyecekler tüketmeyiniz.
Randevu günü öncesi alkol almayın.
Reyap Hastanesi Çorlu Check Up Paketleri
Basit Check Up
Basit Check Up paketi, detaylı bir şekilde medikal hikayenizin alınmasının ardından laboratuvar test testleri, radyoloji testleri ve muayeneleri içerir. Bu aşamaların her birinde farklı parametreler analiz edilir.
Laboratuvar
Laboratuvarda; gaitada gizli kan araması, üre, kreatinin, total kolesterol, HDL ve LDL kolesterol, trigliserid asit, ASL, ALT, GGT, glukoz, hemogram, serbest T3, serbest T4, TSH, sedimantasyon ve tam idrar analizi gerçekleşir.
Radyoloji testleri
Radyolojik test bataryası; akciğer grafisi, elektrokardiyografi (EKG) ve tüm batın USG’yi içerir.
Muayeneler
Bu aşamada kapsamlı bir dahiliye muayenesi gerçekleşir.
Kardiyoloji Check Up
Kardiyoloji Check Up, özellikle ailesinde kalp hastalığı bulunan ve risk faktörüne sahip olanlara tavsiye edilir. 
Laboratuvar
Laboratuvar testleri, üre, kreatinin, total kolesterol, HDL ve LDL kolesterol, trigliserid asit, ASL, ALT, GGT, glukoz, hemogram, serbest T3, serbest T4, TSH, sodyum, potasyum, CK, CK MB ve troponin analizini sağlar.
Radyoloji Testleri
Akciğer grafisi, elektrokardiyografi (EKG), ekokardiyografi (EKO) ve efor testi yapılır.
Muayeneler
Kardiyoloji Check Up, detaylı bir kardiyoloji muayenesi ile sonuçlanır.
Çocuk Check Up
0-16 yaş arasına yapılan çocuk Check Up, bu yaş aralığında ortaya çıkabilecek sorunlara odaklanmış bir programdır.
Laboratuvar
Yapılan gaitada gizli kan araması, üre, kreatinin, fosfor, total kolesterol, HDL ve LDL kolesterol, trigliserid asit, ASL, ALT, ALP, GGT, glukoz, hemogram, sedimantasyon, total protein, albumin, tam idrar analizi total bilirubin, sodyum, potasyun, klor, kalsiyum, ASO, CRP, RF, serbest T3, serbest T4, TSH, HBSAG, anti HBS, anti HCV, boğaz kültürü, burun kültürü, gaita kültürü, demir, demir bağlama, çinko, total IGE ve kan grubu analizi sayesinde detaylı sonuçlar elde edilir.
Radyoloji testleri
Tüm batın ultrason ile radyolojik kontrol gerçekleştirilir.
Muayeneler
KBB, göz ve çocuk sağlığı hastalıkları muayenesinin yanı sıra odyometrik testler (odyometre ve timpanometre) yapılır. 
40 yaş ve üzeri erkek Check Up
40 yaş ve üzeri erkeklere yapılan check up çeşitli laboratuvar testleri, radyolojik görüntüleme ve muayeneleri içerir
Laboratuvar
Gaitada gizli kan araması, üre, ürik asit, kreatinin, total kolesterol, HDL ve LDL kolesterol, trigliserid asit, ASL, ALT, ALP, GGT, LDH, hemogram, sedimantasyon, tam idrar analizi, RF, ASO, CRP, serbest T3, serbest T4, TSH, HBSAG, anti HBS, anti HCV, anti HIV ve PSA total analizi ile laboratuvar testleri gerçekleştirilir.
Radyoloji testleri
Radyolojik test bataryası; tüm batın ultrason, akciğer grafisi, elektrokardiyografi (EKG), ekokardiyografi (EKO), kemik dansitometresi ve üroflowmetreyi içerir.  
Muayeneler
KBB, göz, kardiyoloji, üroloji ve dahiliye muayenesinin yanı sıra odyometre, timpanometre ve solunum fonksiyon testi yapılır.
Genel-erkek Check Up
Tüm yaş grubundan erkeklerin genel sağlığının değerlendirilmesini sağlayan bir programdır.
Laboratuvar
Gaitada gizli kan araması, üre, ürik asit, kreatinin, total kolesterol, HDL ve LDL kolesterol, trigliserid asit, ASL, ALT, ALP, GGT, LDH, hemogram, sedimantasyon, tam idrar analizi, RF, ASO, CRP, serbest T3, serbest T4, TSH, HBSAG, anti HBS, anti HCV, anti HIV ve PSA total analizi ile laboratuvar testleri gerçekleştirilir.
Radyoloji testleri
Radyolojik test bataryası; tüm batın ultrason, akciğer grafisi, elektrokardiyografi (EKG), ekokardiyografi (EKO), kemik dansitometresi ve üroflowmetreyi içerir.  
Muayeneler
KBB, göz, kardiyoloji, üroloji ve dahiliye muayenesinin yanı sıra odyometre, timpanometre, efor ve solunum fonksiyon testi yapılır.
40 yaş ve üzeri bayan Check Up
40 yaş ve üzerindeki bayanların genel sağlık taraması, bu paketteki testlerle mümkündür.
Laboratuvar
Gaitada gizli kan araması, üre, ürik asit, kreatinin, total kolesterol, HDL ve LDL kolesterol, trigliserid asit, ASL, ALT, ALP, GGT, LDH, glukoz, hemogram, sedimantasyon, tam idrar analizi, RF, ASO, CRP, serbest T3, serbest T4, TSH, HBSAG, anti HBS, anti HCV ve anti HIV analizi yapılır.
Radyoloji testleri
Tüm batın ultrason, akciğer grafisi, elektrokardiyografi (EKG), ekokardiyografi (EKO), kemik dansitometresi, mamografi ve meme ultrasonu ile radyolojik muayene gerçekleştirilir.  
Muayeneler
KBB, göz, kardiyoloji, üroloji, dahiliye, jinekoloji muayenesinin yanı sıra odyometre, timpanometre ve solunum fonksiyon testi yapılır.
Genel-bayan Check Up
Her yaştan bayan, bu Check Up paketindeki testleri yaptırarak genel sağlığı hakkında detaylı bili edinebilir.
Laboratuvar
Laboratuvar testleri, gaitada gizli kan araması, üre, ürik asit, kreatinin, total kolesterol, HDL ve LDL kolesterol, trigliserid asit, ASL, ALT, ALP, GGT, LDH, glukoz, hemogram, sedimantasyon, tam idrar analizi, RF, ASO, CRP, serbest T3, serbest T4, TSH, HBSAG, anti HBS, anti HCV ve anti HIV analizini içerir.
Radyoloji testleri
Tüm batın ultrason, akciğer grafisi, elektrokardiyografi (EKG), ekokardiyografi (EKO), kemik dansitometresi, mamografi ve meme ultrasonu ile radyolojik muayene gerçekleştirilir.  
Muayeneler
KBB, göz, kardiyoloji, üroloji, dahiliye, jinekoloji muayenesinin yanı sıra odyometre, timpanometre, efor ve solunum fonksiyon testi yapılır.
Ayrıntılı Check Up (40 yaş üzeri erkek)
40 yaş üzerinde olup ayrıntılı bir genel sağlık analizi isteyen erkekler için oluşturulmuş bir pakettir.
Laboratuvar
CEA, CA, 19-9, AFP, gaitada gizli kan araması, üre, ürik asit, kreatinin, total kolesterol, HDL ve LDL kolesterol, trigliserid asit, ASL, ALT, ALP, HBA 1C, GGT, LDH, glukoz, hemogram, sedimantasyon, total protein, albumin, tam idrar analizi, total bilirubin, direkt bilirubin, sodyum, potasyum, klor, kalsiyum RF, ASO, CRP, serbest T3, serbest T4, TSH, HBSAG, anti HBS, anti HCV, anti HIV, total serbest ve vitamin analizi yapılır.
Radyoloji testleri
Radyolojik test bataryası; tüm batın ultrason, akciğer grafisi, elektrokardiyografi (EKG), ekokardiyografi (EKO), kemik dansitometresi, üroflowmetre ve beyin MR’dan meydana gelir.
Muayeneler
KBB, göz, kardiyoloji, nöroloji, üroloji ve dahiliye muayenesinin yanı sıra odyometre, timpanometre, efor ve solunum fonksiyon testi yapılır.
Ayrıntılı Check Up (erkek)
Ayrıntılı Check Up programı isteyen her yaştan erkeğe uygun bir programdır. 
Laboratuvar
CEA, CA, 19-9, AFP, gaitada gizli kan araması, üre, ürik asit, kreatinin, total kolesterol, HDL ve LDL kolesterol, trigliserid asit, ASL, ALT, ALP, HBA 1C, GGT, LDH, glukoz, hemogram, sedimantasyon, total protein, albumin, tam idrar analizi, total bilirubin, direkt bilirubin, sodyum, potasyum, klor, kalsiyum RF, ASO, CRP, serbest T3, serbest T4, TSH, HBSAG, anti HBS, anti HCV, anti HIV, total serbest ve vitamin analizi yapılır.
Radyoloji testleri
Radyolojik test bataryası; tüm batın ultrason, akciğer grafisi, elektrokardiyografi (EKG), ekokardiyografi (EKO), kemik dansitometresi, üroflowmetre ve beyin MR’dan meydana gelir.
Muayeneler
KBB, göz, kardiyoloji, nöroloji, üroloji ve dahiliye muayenesinin yanı sıra odyometre, timpanometre, efor ve solunum fonksiyon testi yapılır.
Ayrıntılı Check Up (40 yaş ve üzeri bayan)
40 yaş ve üzerindeki bayanların ayrıntılı sağlık taraması, bu paketteki testlerle mümkündür.
Laboratuvar
Laboratuvar testleri; CEA 124, CA 15-3, CEA, LH, FSH, prolaktin, gaitada gizli kan araması, üre, fosfor, ürik asit, total kolesterol, HDL ve LDL kolesterol, trigliserid asit, ASL, ALT, ALP, HBA 1C, GGT, LDH, glukoz, hemogram, sedimantasyon, total protein, albumin, tam idrar analizi, total bilirubin, direkt bilirubin, sodyum, potasyum, klor, kalsiyum, RF, ASO, CRP, serbest T3, serbest T4, TSH, HBSAG, anti HBS, anti HCV, anti HIV ve vitamin analizinden oluşur.
Radyoloji testleri
Tüm batın ultrason, akciğer grafisi, elektrokardiyografi (EKG), ekokardiyografi (EKO), kemik dansitometresi, smear testi, kemik dansitometresi, beyin MR, mamografi ve meme ultrasonu ile radyolojik muayene gerçekleştirilir.  
Muayeneler
KBB, göz, kardiyoloji, jinekoloji, nöroloji ve dahiliye muayenesinin yanı sıra odyometre, timpanometre, efor, ve solunum fonksiyon testi yapılır.
Ayrıntılı Check Up (bayan)
Her yaştaki bayanların ayrıntılı sağlık taraması, bu paketteki testlerle yapılmaktadır.
Laboratuvar
Laboratuvar testleri; CEA 124, CA 15-3, CEA, LH, FSH, prolaktin, gaitada gizli kan araması, üre, fosfor, ürik asit, total kolesterol, HDL ve LDL kolesterol, trigliserid asit, ASL, ALT, ALP, HBA 1C, GGT, LDH, glukoz, hemogram, sedimantasyon, total protein, albumin, tam idrar analizi, total bilirubin, direkt bilirubin, sodyum, potasyum, klor, kalsiyum, RF, ASO, CRP, serbest T3, serbest T4, TSH, HBSAG, anti HBS, anti HCV, anti HIV ve vitamin analizinden oluşur.
Radyoloji testleri
Tüm batın ultrason, akciğer grafisi, elektrokardiyografi (EKG), ekokardiyografi (EKO), kemik dansitometresi, smear testi, kemik dansitometresi, beyin MR, mamografi ve meme ultrasonu ile radyolojik muayene gerçekleştirilir.  
Muayeneler
KBB, göz, kardiyoloji, jinekoloji, nöroloji ve dahiliye muayenesinin yanı sıra odyometre, timpanometre, efor, ve solunum fonksiyon testi yapılır.
Check Up paketindeki testlerin anlamı
Açlık Kan Şekeri
Diyabet taraması, tanı ve tedavisinin takibinde kullanılan en önemli testtir.
Üre ve Kreatinin
Böbrek fonksiyonlarını yansıtan testlerdir.
Ürik Asit
Gut hastalığının tanı ve takibinde kullanılır.
AST, ALT, ALP, GGT, LDH ve CK
Kas, karaciğer ve safra yolları fonksiyonlarını yansıtan testlerdir.
Total ve Direkt Bilirubin
Karaciğer ve safra yolu hastalıkları ile ilgili önemli bilgiler verir.
Kolesterol
Kan dolaşımında bulunan yağlı maddelerden olan kolesterolün toplam miktarını ölçen testtir.
Total Kolesterol-LDL Kolesterol
Kalp hastalıklarının risk ve değerlendirilmesi için kan değerlerini inceler.
Trigliserid
Kan dolaşımında bulunan ve yağlı maddelerden olan trigliseridin toplam miktarını ölçen testtir.
Total Protein ve Albumin
Beslenme bozuklukları, karaciğer, böbrek, sindirim sistemi hastalıkları ve bazı kanser hastalıklarında önemli testlerdir.
Tam Kan Sayımı
Anemi (kansızlık), enfeksiyon ve bazı kan hastalıklarının tanısında kullanılır.
Tam İdrar Tahlili
Diyabet, böbrek ve idrar yolları hastalıklarının tanısında ve böbrek taşında yol göstericidir.
Sedimantasyon
Kanser, tüberküloz, iltihap ve romatizma hastalıklarının tanısında kullanılır.
HBsAg, Anti HBs ve Anti HCV
Sarılık ve siroz gibi karaciğer hastalıklarına neden olan virüslerin saptanması, bağışıklığın veya taşıyıcılığın olup olmadığı hakkında bilgi verir.
HIV
AIDS hastalığının tanısında kullanılır.
TSH
Tiroid bezi işlevlerinin değerlendirilmesi için gerekli testlerdir. Demir ve demir bağlama kapasitesini saptar.
Ferritin
Demir eksikliğine bağlı aneminin teşhisinde kullanılır.
Kalsiyum
Kemik erimesinin tanı ve tedavisinin takibinde kullanılır.
ASO, CRP ve RF
İltihap ve romatizma hastalıklarının tanısında kullanılır.
Gaitada gizli kan
Kalın bağırsak kanserlerinin erken tanısı için 40 yaş üzerindeki herkese ve ailesinde mide ve bağırsak kanseri olanlara yılda bir kez önerilmektedir.
Gaitada Parazit İncelemesi
Parazit, parazit yumurtası ve sindirim artıkları açısından değerlendirme yapılmaktadır.
Kanser Tarama testleri
Total ve Serbest PSA: Prostat tümörü,
CEA: Tüm vücut tümörlerini,
AFP: Karaciğer, erkeklerde testis, kadınlarda yumurtalıkları,
АСА 125: Over, yumurtalık,
CA 15-3: Meme,
CA T9-9: Kalın bağırsak kanserlerinin tanısında ve takiplerinde kullanılan testlerdir.
FSH, LH, Östrojen, Protaktin
Hormon analizini sağlar.
EKG
Kalp fonksiyonunu değerlendirme amaçlı kullanılır.
Mamografi
Meme kanseri tarama grafisidir.
USG
Ses dalgaları ile vücudun iç organlarını görüntülemeye yarayan cihazdır.

HEMEN RANDEVU AL

  Hızlı randevu formunu doldurduktan sonra tarafınıza en kısa sürede çağrı merkezi temsilcilerimiz geri dönüş yapacaktır.

  2

  HASTANE

  126

  UZMAN DOKTOR

  1200+

  PERSONEL

  45

  TIBBİ BİRİM

  500000+

  YILLIK HASTA SAYISI

  X