Holmiyum Lazer

Holmiyum Lazer

Holmium lazer, idrar yolunda bulunan taşları kırmak için kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntemle mesanedeki, böbreklerdeki, üreterlerdeki (böbreklerden mesaneye idrarı taşıyan tüpler) veya üretradaki (idrarın vücudu mesaneden terk ettiği tüp) taşlar kırılabilir.
Taşları kırmak için üretradan idrar yoluna yerleştirilen bir dürbün (kamera) aracılığıyla esnek bir lazer lifi yerleştirilir. Taş parçaları daha sonra küçük bir sepet veya diğer aletlerle çıkarılır. İşlem herhangi bir kesi olmaksızın yapılır.
Holmium Lazerin Kullanım Alanları
Holmium lazer, taşın boyutu, konumu ve/ veya sertliği ne olursa olsun etkili bir şekilde taş kırma işlemini gerçekleştirir ve bu sebeple geniş bir kullanım alanı mevcuttur.
Bu tedavi yönteminin kullanım alanları;
●      Böbrek, üreter ve mesane taşları tedavisi
●      Üst idrar yolu (üreter) darlıkları,
●      Alt idrar yolu (üretra) darlıkları,
●      İdrar yolu tümörleri
●      Dış genital lezyonlar
Holmium Lazer Prosedürü
Cerrahınız, prosedür tarihinizden önce ilaçlarınız ve diyetinizle ne yapmanız gerektiği konusunda size özel talimatlar verecektir. Çoğu lazer böbrek taşı tedavisi ayakta tedavi bazında yapılır böylece aynı gün eve gidebilirsiniz.
İşlem genel anestezi altında gerçekleştirilir ve prosedür boyunca hareketsiz kalırsınız. Yeni lazerler hassas ve güçlüdür, bu da cerrahın taşı kontrol etmesini ve parçalamasını kolaylaştırır.
Prosedür Sonrası Bakım
İşlemden sonra bir miktar ağrı hissedebilirsiniz. Aynı zamanda idrara çıkmanız gerektiğini hissedebilir ve idrarda bir miktar kana rastlayabilirsiniz. Erkeklerin penisinde veya testislerinde de ağrı olabilir.
Doktorunuz ameliyattan sonra ilaç yazacaktır. Genellikle bunlar, enfeksiyonu önlemek için bir antibiyotik, ağrı kesici ilaçlar ve belki de mesane spazmlarını ve idrara çıkma ile yanmayı tedavi edecek ilaçlardır.
İşlemin ertesi günü veya kendinizi rahat hissettiğiniz anda normal aktivitelerinize devam edebilirsiniz. Prosedürden yaklaşık 1 hafta sonra doktor kontrolüne gitmeniz gerekir. Doktorunuz bu aşamada tedavinin başarısını değerlendirir ve size iyileşme sürecinizle ilgili sorular sorar.
Böbrek taşları kronik bir sorun olduğu için ileride tekrar oluşmaları mümkündür. Gelecekteki böbrek taşlarını önlemeye yardımcı olmak için üroloğunuzun tavsiyelerine uyun ve semptomlar geri dönerse randevu almaktan çekinmeyin.

REYAP SAĞLIK GRUBU | İSTANBUL - ÇORLU

YAŞAM KALİTENİZİ YÜKSELTMEK İÇİN!

Konforlu Bakım

Suit oda, corner suit oda, özel hasta odası ve yoğun bakım yatakları ile birlikte hasta ve hasta yakınlarına üst düzey konfor sunmaktayız.

Uzman Tıbbı Birimler

Reyap Sağlık Grubu; tıptaki gelişmeleri takip eden, alanında uzman ve akademik hekim kadrosu ve deneyimli sağlık çalışanları ile 7 gün 24 saat uluslararası standartlarda hizmet sunmaktadır.

Üst Düzey Kalite

Reyap Sağlık Grubu olarak, 2011 yılında Tekirdağ Çorlu’da hizmete giren ilk hastanesinin ardından, Ekim 2016’da Reyap Hastanesi İstanbul ile Esenyurt’ta üst düzey kalitede hizmetine devam ediyor.

Teknolojik Ekipmanlar

Tam teknik kapasiteye sahip, ileri teknoloji ürünü tıbbi cihazlar ile üstün nitelikli sağlık hizmeti sunuyoruz.

HEMEN RANDEVU AL

  Hızlı randevu formu doldurduktan sonra tarafınıza en kısa sürede çağrı merkezi temsilcilerimiz geri dönüş yapacaktır.   

  2

  HASTANE

  126

  UZMAN DOKTOR

  1200+

  PERSONEL

  45

  TIBBİ BİRİM

  1000000+

  YILLIK HASTA SAYISI

  X