Plazma Kinetik

Plazma Kinetik

Kapalı prostat ameliyatı, cerrahi tedavinin %90’lık bölümünü oluşturur.
Halk arasında kapalı ameliyat olarak bilinen bu yöntemde penisten girilen aletler yardımı ile prostat parça parça kesilerek ya da buharlaştırılarak temizlenir. Plazma kinetik yöntemi sayesinde ameliyat sırasında çıkarılan doku, patolojiye (doku incelemesine) gönderilebilir.
Plazma Kinetik Yönteminin Avantajları
Prostatın iyi ya da kötü huylu olduğunu en kesin bu yöntem belirler. Lazer yöntemi ile yapılan tedavilerde doku çıkarılamadığı için patolojik değerlendirme yapılamaz.
İşlem sonrasında hasta, bir veya iki gün içinde hastaneden taburcu edilir. Sondanın kalma süresi diğer yöntemlerden çok daha kısadır. Hasta, özel hayatına aynı standartlarda devam edebilir. Plazma kinetik, ameliyat sonrası idrar kaçırma ihtimalinin en düşük olduğu yöntemdir ve her türlü prostata uygulanabilir.
Plazma Kinetik Yönteminin Kullanım Alanları
Plazma kinetik, serum fizyolojik ile uygulandığı için, prostatın büyüklüğü engel teşkil etmez. Ameliyat süresi daha kısa ve kanama riski daha azdır. Lokal anestezi ile uygulanabilmektedir.
Bu nedenle kalp ve akciğer sorunu olan hastalara da uygulanabilir. Plazma Kinetik, bilinen en güvenilir prostat tedavi yöntemidir.
Plazma kinetik yönteminin diğer prostat tedavisi yöntemlerine üstünlükleri;
 • Serum fizyolojik kullanıldığı için ölümcül olan su zehirlenme riski yoktur.
 • Çıkan parçalar patolojide incelenir ve kanser varsa erken tespit ve tedavi imkanı doğar.
 • Kanama riski minimaldir.
 • Görüntü daha nettir daha rahat çalışma imkanı sağlar.
 • Operasyon süresi daha kısadır.
 • Düşük enerji kullanır ve enerji yalnızca prostata temas ettiği noktayı etkiler, böylece etraf dokuya zarar vermez. Bu nedenle kalp pili kullanan hastalara bile uygulanabilir.
 • Sonda süresi çok kısadır.
 • Operasyon sonrası iyileşme daha kısa süre alır. 

REYAP SAĞLIK GRUBU | İSTANBUL - ÇORLU

YAŞAM KALİTENİZİ YÜKSELTMEK İÇİN!

Konforlu Bakım

Suit oda, corner suit oda, özel hasta odası ve yoğun bakım yatakları ile birlikte hasta ve hasta yakınlarına üst düzey konfor sunmaktayız.

Uzman Tıbbı Birimler

Reyap Sağlık Grubu; tıptaki gelişmeleri takip eden, alanında uzman ve akademik hekim kadrosu ve deneyimli sağlık çalışanları ile 7 gün 24 saat uluslararası standartlarda hizmet sunmaktadır.

Üst Düzey Kalite

Reyap Sağlık Grubu olarak, 2011 yılında Tekirdağ Çorlu’da hizmete giren ilk hastanesinin ardından, Ekim 2016’da Reyap Hastanesi İstanbul ile Esenyurt’ta üst düzey kalitede hizmetine devam ediyor.

Teknolojik Ekipmanlar

Tam teknik kapasiteye sahip, ileri teknoloji ürünü tıbbi cihazlar ile üstün nitelikli sağlık hizmeti sunuyoruz.

HEMEN RANDEVU AL

  Hızlı randevu formu doldurduktan sonra tarafınıza en kısa sürede çağrı merkezi temsilcilerimiz geri dönüş yapacaktır.  

  2

  HASTANE

  126

  UZMAN DOKTOR

  1200+

  PERSONEL

  45

  TIBBİ BİRİM

  500000+

  YILLIK HASTA SAYISI

  X