Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

0850 473 77 77

WhatsApp

0553 077 70 08

Sizi Arayalım

Uyku Apne Polikliniği ve Uyku Laboratuvarımızda uykuda solunum bozuklukları (uyku apnesi) konusunda tanı ve tedavi hizmeti verilmektedir. Laboratuvarımıza uyku şikayeti ile gelen hastalarımız öncelikle kulak burun boğaz, göğüs hastalıkları ve nöroloji hekimlerimiz tarafından gerekirse tetkikler de istenerek ayrıntılı olarak değerlendirilir. Poliklinik takibinde uygun görülen hastalar laboratuvarımıza yatırılarak “polisomnografi” olarak adlandırılan uyku testine tabi tutulur.

Polisomnografi uykunun kalitesini belirlemek ve uyku bozukluğunun nedenini bulmak için bütün gece boyunca cihazlar yardımıyla kayıt yapılarak yapılan bir işlemdir. Bu kayıtlar sonucunda, özellikle beyin dalgaları, uykunun derinliği, solunumun ritmi ile derinliği, horlama sıklığı ve düzeyi, solunum durması ve süresi, kandaki oksijen düzeyi, vücut hareketleri ve değişen yatma pozisyonu ile kalp ritmi ölçülür.

Polisomnografi sırasında laboratuvarımızda şu değerler ölçülür: beyin dalgaları (EEG), solunum yollarındaki hava akışı, uykuda solunum durması ve oranı, kan oksijen düzeyleri, göz hareketleri, EKG (kalp grafisi), vücut pozisyonu, kasların elektriksel aktivitesi. Laboratuvarımıza başvuran hastalarımız için gerek görülürse tüm gece polisomnografi için bir gece yatış planlanabilmektedir.

Uyku laboratuvarında hastalarımızın konforunun sağlanması için gerekli tüm kriterler mevcuttur. Odanın sessiz olması, yeterli büyüklükte olması, hastanın rahat hissetmesi için hastane ortamından farklı bir dekorasyona sahip olması, tuvalet ve banyonun odanın içinde bulunması gibi tüm gerekli kriterlere laboratuvarımız sahiptir.

Uyku Apne Polikliniği ve Uyku Laboratuvarımız sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için her zaman yanınızda. İşini iyi yapan uzman kadrosu ve teknolojik altyapısı ile güven, mutluluk ve sağlık veren bir nokta olarak uykuda solunum bozuklukları alanında fark yaratmaya devam ediyoruz.

Öne Çıkan Uyku Apne Polikliniği ve Uyku Laboratuvarı Uygulamalarımız

Uyku Apne Polikliniği ve Uyku Laboratuvarı Testleri

uyku-apne-poliklinigi
This site is registered on wpml.org as a development site.