Alcon Fako

Alcon Fako

Alcon Fako, dikişsiz bir şekilde katarakt cerrahisi sunan bir yöntemdir. Damla anestezi ile gerçekleştirilen bu yöntemin pek çok avantajı vardır.
Fako (Fakoemülsifikasyon) teknolojisi, ultrasonic ses dalgalarının lens materyalinin parçalanması ve küçük parçalara ayrılarak emilmesi için kullanılan bir teknolojidir.
Fako cihazıyla gerçekleştirilen cerrahide 2 mm’lik bir kesi açılır ve penset yardımıyla lens kapsülünde 5-6 mm’lik bir kesi oluşturulur. Kapsül boyutları özellikle multifokal lens cerrahisi uygulamasında kritik öneme sahiptir.
Katarakt Ameliyatı Prosedürü
Katarakt ameliyatı ayakta tedavi prosedürüdür ve yaklaşık 10 dakika sürer. Ameliyat her seferinde bir göze yapılır ve çoğu durumda tıbbi olarak gerekirse ikinci göz 3-4 hafta sonra planlanabilir. Cerrah, bulanık lensi çıkarır ve onu kalıcı bir göz içi lens implantıyla değiştirir.
Sadece topikal anestezikler kullanılarak, fakoemülsifikasyon adı verilen gelişmiş bir prosedürle standart katarakt ameliyatı gerçekleştirilir. Fakoemülsifikasyon yöntemi, kataraktın küçük bir mikroskobik korneal kesiden hassas bir ultrasonik teknik kullanılarak çözülmesini ve çıkarılmasını içerir.
Katarakt çıkarıldıktan sonra, kataraktın bir zamanlar bulunduğu yere küçük bir katlanabilir göz içi lensi yerleştirilir. Mikro kesi kendi kendini iyileştirdiği için genellikle dikiş gerekmez. Ameliyat, göz içerisine antibiyotik verilmesiyle sonlanır.

REYAP SAĞLIK GRUBU | İSTANBUL - ÇORLU

YAŞAM KALİTENİZİ YÜKSELTMEK İÇİN!

Konforlu Bakım

Suit oda, corner suit oda, özel hasta odası ve yoğun bakım yatakları ile birlikte hasta ve hasta yakınlarına üst düzey konfor sunmaktayız.

Uzman Tıbbı Birimler

Reyap Sağlık Grubu; tıptaki gelişmeleri takip eden, alanında uzman ve akademik hekim kadrosu ve deneyimli sağlık çalışanları ile 7 gün 24 saat uluslararası standartlarda hizmet sunmaktadır.

Üst Düzey Kalite

Reyap Sağlık Grubu olarak, 2011 yılında Tekirdağ Çorlu’da hizmete giren ilk hastanesinin ardından, Ekim 2016’da Reyap Hastanesi İstanbul ile Esenyurt’ta üst düzey kalitede hizmetine devam ediyor.

Teknolojik Ekipmanlar

Tam teknik kapasiteye sahip, ileri teknoloji ürünü tıbbi cihazlar ile üstün nitelikli sağlık hizmeti sunuyoruz.

HEMEN RANDEVU AL

  Hızlı randevu formu doldurduktan sonra tarafınıza en kısa sürede çağrı merkezi temsilcilerimiz geri dönüş yapacaktır. 

  2

  HASTANE

  126

  UZMAN DOKTOR

  1200+

  PERSONEL

  45

  TIBBİ BİRİM

  500000+

  YILLIK HASTA SAYISI

  X