Artis Q Anjiyo Cihazı

Anjiyo Laboratuvarı (Artis Q Anjiyo Cihazı)

Anjiyografi, koroner arter hastalığının tespitinde kullanılan bir yöntemdir. Damar sertliği nedeni ile koroner arterlerin hangi bölgesinin ne kadar daraldığını ve/veya tıkandığını tespit edebilir.
Bu yöntem damar darlığı veya tıkanıklıklarını tespit ederek tedavinin gerektiği gibi yönlendirilmesini sağlar. İşlem esnasında kalp boşluklarına da ulaşılacağı için kalp kapaklarının ve duvarlarının çalışmasındaki kusurlar da bu yöntem ile gösterilebilir. Kalp delikleri gibi doğumsal kalp hastalıklarının teşhisi için de koroner anjiyografi kullanılabilir.
Anjiyografinin Kullanım Alanları
Beyin, kalp, karın ve bacaklar dahil olmak üzere vücudun birçok yerinde dar, tıkanmış, genişlemiş veya bozuk atardamarları veya damarları incelemek için kullanılan anjiyografi şu amaçlarla kullanılır;
●      Tanıya yönelik
●      Kol ve bacak damarlarının görüntülenmesi
●      Karın içi organ damarlarının görüntülenmesi
●      Beyin damarlarının görüntülenmesi
●      Akciğer damarlarının görüntülenmesi
●      Koroner Stent
●      Balon Anjiyoplasti İşlemi
●      Perkütan Koroner Girişimler
●      Anjiyo Embolizasyonlar
Anjiyografi Prosedürü
X ışını görüntülerini oluşturmak için doktorunuz kateter adı verilen ince, esnek bir tüp aracılığıyla sıvı bir boya enjekte edecektir. Doktor, kateteri bir erişim noktasından istenen artere yerleştirir. Erişim noktası genellikle kolunuzdadır ancak kasıklarınızda da olabilir.
Boya, kan damarlarının içinde akan kanın bir röntgende görünür olmasını sağlar ve kan damarındaki herhangi bir daralmış veya tıkalı alanı gösterir. Boya daha sonra böbrekleriniz ve idrarınız yoluyla vücudunuzdan atılır. Test genellikle yarım saat sürer.
Prosedürünüz sırasında, kalp atış hızını ve ritmini kaydeden bir kalp monitörü tarafından izlenirsiniz. Herhangi bir zamanda kendinizi iyi hissetmezseniz veya rahatsızlık hissederseniz doktorunuza bunu söylemelisiniz.
Anjiyografiniz sırasında stent takılırsa (anjiyoplasti) işlem biraz daha uzun sürecektir.
Prosedürü takiben birkaç saat veya gece hastanede kalmanız gerekebilir. Dehidrasyonu önlemek ve boyayı böbreklerinizden temizlemek için bol bol sıvı tüketmeniz gerekir.
Eve gitmeden önce bir hemşire size bölgeyi kanama açısından nasıl kontrol edeceğinizi öğretecek ve bu olursa ne yapmanız gerektiğini açıklayacaktır. Kullanılan bölge kasık ise, kanamayı önlemek için bir hafta boyunca ağır kaldırmak ve vücudunuzu zorlamaktan kaçınmanız istenir.

REYAP SAĞLIK GRUBU | İSTANBUL - ÇORLU

YAŞAM KALİTENİZİ YÜKSELTMEK İÇİN!

Konforlu Bakım

Suit oda, corner suit oda, özel hasta odası ve yoğun bakım yatakları ile birlikte hasta ve hasta yakınlarına üst düzey konfor sunmaktayız.

Uzman Tıbbı Birimler

Reyap Sağlık Grubu; tıptaki gelişmeleri takip eden, alanında uzman ve akademik hekim kadrosu ve deneyimli sağlık çalışanları ile 7 gün 24 saat uluslararası standartlarda hizmet sunmaktadır.

Üst Düzey Kalite

Reyap Sağlık Grubu olarak, 2011 yılında Tekirdağ Çorlu’da hizmete giren ilk hastanesinin ardından, Ekim 2016’da Reyap Hastanesi İstanbul ile Esenyurt’ta üst düzey kalitede hizmetine devam ediyor.

Teknolojik Ekipmanlar

Tam teknik kapasiteye sahip, ileri teknoloji ürünü tıbbi cihazlar ile üstün nitelikli sağlık hizmeti sunuyoruz.

HEMEN RANDEVU AL

Hızlı randevu formu doldurduktan sonra tarafınıza en kısa sürede çağrı merkezi temsilcilerimiz geri dönüş yapacaktır.  

2

HASTANE

126

UZMAN DOKTOR

1200+

PERSONEL

45

TIBBİ BİRİM

500000+

YILLIK HASTA SAYISI

X