Nöronavigasyon Cihazı

Nöronavigasyon Cihazı

Tümör boyamaya imkan veren navigasyon sistemi ve bu sistemle uyumlu mikroskobumuz sayesinde tümörün tam lokasyonu ve tümöre giden en kısa ve güvenli yol ameliyata başlamadan önce belirlenmektedir.
Bu sayede ameliyat süresi hem belirgin olarak kısalmakta hem de komplikasyon riski minimuma düşmektedir. Reyap Hastanesi, Türkiye’de bu teknolojiyi kullanan sayılı merkezlerden biridir.
Beyin ve omurilik tümörlerinin güvenli maksimal rezeksiyonu (çıkarılması) için lezyonların lokalizasyonu ve kapsamının tanımlanması, kritik öneme sahiptir.
Nöronavigasyon sistemleri, beyin tümörlerinin doğru rezeksiyonuna yardımcı olmak için görüntü rehberli beyin cerrahisi için geliştirilmiştir. Navigasyon cihazının amacı; dijital görüntü verisi ile anatomik yapı arasında bir bağlantı oluşturmak ve böylece artan 3 boyutlu yönelim sağlamaktır. Günümüzün navigasyon sistemleri yaklaşık 2 mm doğruluk sağlar.
Nöronavigasyon Cihazının Kullanım Alanları
Görüntü kılavuzluğunda beyin cerrahisinin amacı, bilgisayarlı tomografi (BT) veya manyetik rezonans görüntüleme (MR) verilerini anatomik işaretler, patolojik yapılar ve tümör sınırlarını tanımlamak için ameliyat alanına doğru şekilde yansıtmaktır.
Nöronavigasyon cihazı, cerrahi esnasında verdiği kesin konum bilgisiyle bu amaca hizmet eder.
Modern nöroşirürjide ana klinik uygulamaları şunlardır;
●      Küçük intrakranial lezyonların lokalizasyonu
●      Kafa tabanı cerrahisi
●      Intrakranial endoskopi
●      Fonksiyonel beyin cerrahisi
●      Spinal navigasyon
Küçük İntrakranial Tümörlerin Lokalizasyonu
Küçük intrakranial tümörlerin lokalizasyonu şu anda yetişkinler ve çocuklar için nöroşirürjide navigasyon teknolojisinin en sık uygulamasıdır. Bu tümörleri 1,5 mm hassasiyetle tanımlayan sistem sayesinde tümörlerin eksizyonu kolaylaşır ve daha güvenli hale gelir.
Kafa Tabanı Cerrahisi
Kafatası tabanı ameliyatlarında kritik anatomik yapılar bulunur. Bu, özellikle cerrahların nörovasküler yapıların milimetre içinde çalıştığı endoskopik kafa tabanı cerrahisi için geçerlidir. Bu sebeple operasyon nöronavigasyon sistemi ile yapılması hayatidir.
Intrakranial Endoskopi
Navigasyon, karotid arter veya kraniyal sinirler gibi önemli anatomik yapıların, özellikle tümör derinlerindeyse, doğru lokalizasyonuna yardımcı olur. Navigasyon iç kulağın yapılarını koruyarak ameliyat sonrası işitme kaybı veya çınlama gelişme ihtimalini de düşürür.
Nöronavigasyon aynı zamanda endoskopide inanılmaz derecede yararlı olabilir ve cerrahın daha kesin planlanmış yörüngeler oluşturmasına yardımcı olabilir.
Fonksiyonel Beyin Cerrahisi
Fonksiyonel beyin cerrahisinde nöronavigasyonun esas amacı Parkinson ve epilepsi hastalıklarının tedavisidir. Hedefin doğru bir şekilde belirlenmesiyle bu hastalıkların tedavisinin başarı oranı yükselir.
Spinal Navigasyon
Omurga cerrahisinde anatomi navigasyonu ile ilgili bazı özellikler vardır. Omurilik çok daha esnektir ve bu nedenle hastanın pozisyonuna bağlıdır. Cilt belirteçleri bu nedenle uygulanamaz. Bu sebeple omurga cerrahisinde bilgisayar destekli navigasyon, hayati öneme sahiptir.

REYAP SAĞLIK GRUBU | İSTANBUL - ÇORLU

YAŞAM KALİTENİZİ YÜKSELTMEK İÇİN!

Konforlu Bakım

Suit oda, corner suit oda, özel hasta odası ve yoğun bakım yatakları ile birlikte hasta ve hasta yakınlarına üst düzey konfor sunmaktayız.

Uzman Tıbbı Birimler

Reyap Sağlık Grubu; tıptaki gelişmeleri takip eden, alanında uzman ve akademik hekim kadrosu ve deneyimli sağlık çalışanları ile 7 gün 24 saat uluslararası standartlarda hizmet sunmaktadır.

Üst Düzey Kalite

Reyap Sağlık Grubu olarak, 2011 yılında Tekirdağ Çorlu’da hizmete giren ilk hastanesinin ardından, Ekim 2016’da Reyap Hastanesi İstanbul ile Esenyurt’ta üst düzey kalitede hizmetine devam ediyor.

Teknolojik Ekipmanlar

Tam teknik kapasiteye sahip, ileri teknoloji ürünü tıbbi cihazlar ile üstün nitelikli sağlık hizmeti sunuyoruz.

HEMEN RANDEVU AL

  Hızlı randevu formu doldurduktan sonra tarafınıza en kısa sürede çağrı merkezi temsilcilerimiz geri dönüş yapacaktır.

  2

  HASTANE

  126

  UZMAN DOKTOR

  1200+

  PERSONEL

  45

  TIBBİ BİRİM

  500000+

  YILLIK HASTA SAYISI

  X